Komitet Rozgrywek zmienił decyzję ws. zawieszenia Viniciusa. Kontrowersje w Hiszpanii

Czerwona kartka dla Viniciusa Juniora formalnie nie została anulowana, ale cofnięto sankcje dyscyplinarne i Brazylijczyk będzie mógł zagrać w najbliższym meczu Realu Madryt. Komitet Rozgrywek postanowił zmienić decyzję sędziego, który wyrzucił skrzydłowego z boiska na podstawie uciętych materiałów.

Vinicius Junior
IMAGO / Francisco Macia Na zdjęciu: Vinicius Junior
  • Komitet Rozgrywek podjął kontrowersyjną decyzję ws. Viniciusa Juniora
  • Real Madryt odwołał się od czerwonej kartki dla Brazylijczyka i zawieszenie zostało anulowane
  • Brazylijczyk tym samym będzie mógł zagrać w meczu z Rayo Vallecano

Kolejna afera na Półwyspie Iberyjskim, Vinicius bez żadnego zawieszenia

Komitet Rozgrywek po zapoznaniu się z materiałami dowodowymi, które dostarczył Real Madryt, postanowił anulować decyzję sędziego o czerwonej kartce dla Viniciusa Juniora. Arbiter wyrzucił Brazylijczyka z boiska nie widząc podczas analizy VAR, że skrzydłowy wcześniej został zaatakowany przez dwóch zawodników Valencii.

Vinicius Junior uderzył Hugo Duro po tym, jak chwilę wcześniej był m.in. duszony przez jednego z piłkarzy Nietoperzy. Sędzia meczu Valencia – Real Madryt otrzymał z wozu VAR zmanipulowane wideo, które nie zawierało całego poglądu na tę sytuację.

Komitet Rozgrywek uznaje za podstawne stwierdzenie, że ocena sędziego była określona przez pominięcie pełnego obrazu sytuacji – napisano w uzasadnieniu.

Komentarze