Koeman po 30-minutowym spotkaniu z Laportą, brak decyzji ws. Holendra

Ronaldo Koeman
Ronaldo Koeman fot. PressFocus

Ronald Koeman we wtorek wieczorem spotkał się z prezydentem Barcelony Joanem Laportą. Spotkanie miało trwać według hiszpańskich dziennikarzy pół godziny, ale przyszłość Holendra nie została po nim wyjaśniona.

  • FC Barcelona w sezonie 2020/2021 rozczarowała nie tylko w La Liga, ale przede wszystkim w Lidze Mistrzów
  • Niepewny swojej przyszłości w klubie jest Ronald Koeman
  • Były selekcjoner reprezentacji Holandii ma kontrakt ważny z Blaugraną do końca czerwca 2022 roku

Ronald Koeman wciąż niepewny swojej przyszłości w Barcelonie

Ronald Koeman według medialnych doniesień odbył błyskawiczne spotkanie ze sternikiem Barcelony. Miały w nim uczestniczyć jeszcze trzy inne osoby. Mowa o agencie Holendra Robie Jansenie, wiceprezesie Katalończyków Rafaelu Youste oraz dyrektorze ds. piłki nożnej Mateu Alemanie.

Spotkanie odbyło się w jednym z biur na stadionie Camp Nou o godzinie 20:00 we wtorek. Nie zostały jednak podjęte na nim żadne kluczowe decyzje. Tym samym wciąż Holender jest trenerem Barcy, a prezydent klubu, który został wybrany na to stanowisko w marcu, wciąż nie zdecydował, kto poprowadzi drużynę w kolejnej kampanii.

Przedstawiciele Barcelony mieli przekazać hiszpańskim mediom, że wtorkowe spotkanie było kolejnym z udziałem trenera i władz klubu. Planowane są natomiast następnego tego typu zebrania.

Warto jednak zaznaczyć, że dla Laporty konieczne może być podjęcie szybko decyzji. Prezydent klubu ma plan, aby stworzyć nową erę, która może wiązać się ze zwolnieniem Koemana lub ofiarowaniem mu kredytu zaufania. Kluczowe w podjęciu ostatecznej decyzji może mieć aspekt ekonomiczny. Gdyby Holender został zwolniony, to klub z Camp Nou musiałby wypłacić mu odszkodowanie za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu.

Czytaj więcej: Koeman spotkał się z Laportą. Ważą się losy Holendra w klubie

Komentarze