Barca przygotowała harmonogram negocjacji ws. obniżek pensji

Ze względu na ostatnie problemy z rejestracją Gaviego FC Barcelona za priorytet ustaliła obniżki pensji kluczowych zawodników. Klub zaplanował już rozmowy z Jordim Albą, Markiem-Andre ter Stegenem i Frenkiem de Jongiem.

Jordi Alba
Pressfocus Na zdjęciu: Jordi Alba
  • FC Barcelona potrzebuje zredukować limit wynagrodzeń aż o 200 milionów euro
  • Klub postara się wynegocjować obniżkę pensji najlepiej zarabiających zawodników
  • W pierwszej kolejności zajmie się kontraktami Alby, ter Stegena i De Jonga

FC Barcelona musi obniżyć pensję wielu zawodników

FC Barcelona musi zredukować swój limit wynagrodzeń o 200 milionów euro. W przeciwnym razie niemożliwe do przeprowadzenia będą nie tylko letnie transfery, ale nawet kwestia rejestracji nowego kontraktu Gaviego. Pomocnik w piątek został usunięty z kadry Dumy Katalonii na oficjalnej stronie La Liga.

Klub poszukuje oszczędności, a poza sprzedażą kilku zbędnych zawodników, zdecydował o konieczności obniżenia pensji najlepiej zarabiających zawodników. W pierwszej kolejności zaplanowane zostały negocjacje z Jordim Albą. Lewy obrońca stracił miejsce w wyjściowym składzie na rzecz Alejandro Balde, a jego pensja jest sporym obciążeniem dla budżetu. Jeśli defensor nie zgodzi się na obniżkę wynagrodzenia, klub latem postara się go sprzedać.

Następni w kolejności do redukcji pensji są Marc-Andre ter Stegen i Frenkie de Jong. Holender jest od sezonu 2022/23 najlepiej zarabiającym zawodnikiem Blaugrany, a Xavi postrzega go obecnie za kluczowego dla swojego projektu. Rozstanie z Holendrem nie wchodzi w grę, dlatego klub postara się o wypracowanie wspólnego rozwiązania tej sytuacji.

Czytaj również: Chelsea nadal zainteresowana skrzydłowym Barcelony

Komentarze