Henry apeluje o zamknięcie głosowania na Złotą Piłkę

Karim Benzema
Pressfocus Na zdjęciu: Karim Benzema

Sobotnia wygrana w finale Ligi Mistrzów była dla Karima Benzemy piątą już w karierze. Francuz tym razem nie strzelił bramki, jednak walnie przyczynił się do zdobycia przez Real Madryt czternastego już pucharu Ligi Mistrzów. Francuz z 15 bramkami został królem strzelców tegorocznej edycji. Zdaniem Thierry’ego Henry’ego, napastnik Los Blancos powinien w tym sezonie sięgnąć po Złotą Piłkę.

  • Karim Benzema został ogłoszony królem strzelców Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22
  • Francuz rozegrał znakomity sezon i jest faworytem do sięgnięcia po Złotą Piłkę
  • Zdaniem Thierry’ego Henry’ego, napastnik Realu powinien wygrać w plebiscycie

Złota Piłka w tym roku przeznaczona dla Benzemy

W spotkaniu z Liverpoolem Królewscy nie przeważali, ale zrobili to, co w piłce nożnej niezbędne jest do zwycięstwa – strzelili bramkę. Jak się okazało, trafienie Viniciusa Jr. było jedynym tego wieczoru, a puchar Ligi Mistrzów powędrował w ręce piłkarzy Realu. Królem strzelców rozgrywek został Karim Benzema, który w 12 meczach zanotował aż 15 trafień. W ręce Francuza powędrował także tytuł króla strzelców La Liga. 

Francuz jest faworytem do sięgnięcia w tym roku po Złotą Piłkę. Thierry Henry uważa, że głosowanie mogłoby zostać zamknięte nawet teraz, bo nikt inny nie zasługuje na nagrodę bardziej niż Benzema.  

– Chciałbym powiedzieć coś do redakcji “France Football” i elektorów. Zamknijcie głosowanie, Benzema wygrał – stwierdził.

Podobnego zdania jest Didier Deschamps, który o napastniku Realu Madryt wypowiadał się w samych superlatywach. 

– Odpowiedź jest prosta – tak. Tytuły, poziom osiągnięty z drużyną, to co był w stanie robić na boisku… Zasługuje na tę nagrodę – skomentował Francuz.

W 2022 roku Złota Piłka po raz pierwszy przyznana zostanie za sezon, a nie jak do tej pory rok kalendarzowy. Ceremonia jej wręczenia zaplanowana jest na 17 października.

Przeczytaj również: Ancelotti zdradził, w jaki sposób motywował Courtoisa przed meczem

Komentarze