Na Alemanym nie koniec. Odchodzi kolejny ważny działacz Barcy

Latem FC Barcelonę opuści Mateu Alemany, który związał się z Aston Villą. Duma Katalonii we wtorek poinformowała, że po sezonie klub opuści również Jordi Cruyff. Holender był prawą ręką Alemany'ego.

Jordi Cruyff
Pressfocus Na zdjęciu: Jordi Cruyff
  • Latem z FC Barceloną rozstanie się jej dyrektor sportowy – Mateu Alemany
  • Oprócz niego klub wraz z końcem sezonu opuści również jego bliski współpracownik – Jordi Cruyff
  • Klub pracuje nad podpisaniem kontraktu z Deco, który ma zostać nowym dyrektorem sportowym

Rewolucja w dyrekcji FC Barcelony. Jordi Cruyff nie przedłuży umowy

Do sporych zmian w strukturach FC Barcelony dojdzie po zakończeniu sezonu. Świeżo upieczonego mistrza Hiszpanii na pewno opuści dotychczasowy dyrektor sportowy – Mateu Alemany. Wskazywany za głównego autora odbudowy klubu działacz przeniesie się do Aston Villi.

Na tym jednak nie koniec. Duma Katalonii, która w weekend świętowała hucznie zdobycie krajowego mistrzostwa poinformowała, że klub opuści również Jordi Cruyff. Holender stanowił w klubie prawą rękę Alemany’ego i choć na dalszą współpracę z nim nadzieję mieli Xavi i Joan Laporta, działacz nie zdecydował się na przedłużenie umowy. 

– Cruyff nie przedłuży kontraktu, który wygasa z końcem sezonu, bo chce podjąć nowe przedsięwzięcie zawodowe. Swoją decyzję wyjaśnił we wtorek rano Joanowi Laporcie na emocjonalnym spotkaniu, na którym wyjaśnił, że po dwóch latach na dotychczasowym stanowisku odchodzi, aby stawić czoła nowym wyzwaniom – czytamy w oficjalnym komunikacie ze strony klubu.

Fabrizio Romano podał natomiast, że dyrekcję sportową Blaugrany niemal na pewno zasili Deco. Rozmowy z byłym piłkarzem Barcy są już na zaawansowanym etapie.

Sprawdź też: FC Barcelona znów ma kłopoty prawne. Transfer pod lupą prokuratury

Komentarze