Barcelona z komunikatem ws. Frenkiego de Jonga. Holender może wypaść z gry na dłużej

Frenkie de Jong już w pierwszej połowie meczu z Celtą Vigo musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji. FC Barcelona w oficjalnym komunikacie medycznym przekazała, że zawodnik doznał "kontuzji więzozrostu piszczelowo-strzałkowego". Zdaniem redakcji Relevo może on pauzować aż 7 tygodni, co oznacza, że nie zagra w El Clasico.

Frenkie de Jong i Xavi
Obserwuj nas w
Imago/Felipe Mondino Na zdjęciu: Frenkie de Jong i Xavi
  • W 1. połowie meczu z Celtą Vigo Frenkie de Jong doznał kontuzji i zmuszony był zejść z boiska
  • FC Barcelona opublikowała komunikat, w którym poinformowała o skręceniu stawu skokowego przez Holendra
  • Hiszpańskie media twierdzą, że 26-latek może pauzować nawet przez 7 tygodni

Frenkie de Jong może nie zagrać w El Clasico

Na starcie sezonu jednym z filarów FC Barcelony zdecydowanie jest Frenkie de Jong. Holender nie opuścił żadnego spotkania, a Xavi wielokrotnie chwalił go za występy. Niestety w spotkaniu z Celtą Vigo 26-latek doznał kontuzji. Xavi zmuszony był zmienić go jeszcze przed upływem pierwszej połowy. 

Helena Condis jako pierwsza przekazała, że pomocnik doznał skręcenia stawu skokowego. Barca w oficjalnym komunikacie potwierdziła te doniesienia, choć na oficjalnej stronie klubu widnieje informacja o “kontuzji więzozrostu piszczelowo-strzałkowego”. 

Relevo twierdzi, że Frenkie de Jong z powodu urazu może pauzować nawet 7 tygodni. To oznaczałoby, że nie zagra w zbliżającym się El Clasico. Od czasu dołączenia do FC Barcelony w 2019 roku Holender opuścił łącznie raptem 21 spotkań. Najdłużej pauzował przez 32 dni. Wygląda na to, że doznał najpoważniejszej kontuzji od lat.

Czytaj także: Xavi dostał ogromną podwyżkę w Barcelonie

Komentarze