FC Barcelona wkrótce z ogromnymi pieniędzmi, Lewandowski z większymi szansami na transfer

Joan Laporta
fot. PressFocus Na zdjęciu: Joan Laporta

FC Barcelona może wkrótce mieć poprawioną sytuację finansową, podają hiszpańskie media. Wpływ na taki rozwój wydarzeń ma mieć decyzja socios tego klubu, którzy w czwartek wieczorem brali udział w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Zdecydowali o sprzedaży 25 procent praw telewizyjnych. Ponadto klub z Camp Nou sprzeda 49 procent udziałów Barca Licensing & Merchandising.

  • FC Barcelona w drugiej połowie 2022 roku pod względem finansowym może wyglądać solidniej
  • W czwartek wieczorem odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy, w którego trakcie podjęte zostały ważne decyzje
  • Socios zatwierdzili sprzedaż 49 procent udziałów Barca Licensing & Merchandising i 25 procent praw telewizyjnych

FC Barcelona złapie oddech dzięki dwóm dźwigniom finansowym

FC Barcelona już od jakiegoś czasu boryka się z ogromnymi kłopotami finansowymi. Między innymi z tego powodu latem minionego roku z klubem rozstał się Lionel Messi, który aktualnie broni barw PSG. Do takiej sytuacji przyczyniła się nie tylko pandemia koronawirusa, w której trakcie mecze odbywały się bez udziału publiczności, ale także nieporadne rządy poprzedniego prezydenta klubu Josepa Marii Bartomeu.

Brak stabilności finansowej Katalończyków ma wpływ na to, że niektóre ruchy transferowe wciąż nie zostały ogłoszone. Mowa między innymi o takich zawodnikach na Andreas Christensen, czy Franck Kessie. Nie można też zapominać, że z przeprowadzką do klubu z Camp Nou łączony jest Robert Lewandowski.

Zobacz także:

Aby przynajmniej częściowo oddalić widmo problemów finansowych, przedstawiciele władz Barcy podjęli konkretne decyzje. W czwartek wieczorem odbyło się walne zgromadzenie akcjonariuszy z udziałem socios, którzy głosowali nad ważnymi kwestiami dotyczącymi finansów klubu.

Podjęto decyzję o sprzedaży 49 procent udziałów w Barca Licensing & Merchandising. Ponadto wyrażona została zgoda na sprzedaż 25 procent praw telewizyjnych. Dzięki tego typu rozwiązaniem Katalończycy będą mogli liczyć na mniej więcej 700-800 milionów euro.

Czytaj więcej: Barcelona złoży kolejną ofertę za Lewandowskiego

Komentarze