FC Barcelona podjęła decyzję w sprawie występu Lewandowskiego w El Clasico

FC Barcelona podjęła decyzję w sprawie Roberta Lewandowskiego. Polski snajper znajdzie się w kadrze meczowej na sobotnie starcie z Realem Madryt - poinformował Tomasz Włodarczyk na łamach portalu Meczyki.pl.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
fot. Imago/Bagu Blanco/Pressinphoto Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • Robert Lewandowski przez ostatnie tygodnie leczył uraz, którego nabawił się w starciu z FC Porto
  • Pod znakiem zapytania stał jego występ w sobotnim El Clasico
  • Lekarze FC Barcelony wyrazili zgodę na grę Lewandowskiego przeciwko Realowi

Lewandowski ma zaliczyć kolejny występ w El Clasico

Robert Lewandowski doznał urazu w meczu Ligi Mistrzów z FC Porto. W efekcie nie znalazł się na październikowym zgrupowaniu reprezentacji Polski, a także opuścił trzy mecze FC Barcelony. Media sugerowały, że jego powrót do gry nastąpi w okolicach sobotniego El Clasico. Nie wiadomo było jednak, czy napastnik wykuruje się na tyle, aby móc wystąpić przeciwko Realowi Madryt.

W piątek pojawiły się zdjęcia, na których Lewandowski wraz z kilkoma innymi zawodnikami, którzy dotychczas pauzowali, brał udział w treningu. Portal Meczyki.pl donosi natomiast, że Duma Katalonii podjęła ostateczną decyzję na temat występu kapitana reprezentacji Polski. Lekarze potwierdzili jego gotowość do gry, więc na pewno znajdzie się w kadrze meczowej.

Trudno jednak w tej chwili przewidzieć, czy Lewandowski pojawi się na boisku od pierwszej minuty. Wydaje się, że bezpieczniejszą opcją będzie rozpoczęcie spotkania z Realem Madryt na ławce rezerwowych.

Sobotnie El Clasico rozpocznie się o godzinie 16:15. Królewscy przystąpią do niego jako lider tabeli La Ligi.

Zobacz również: Tomasz Musiał dla Goal.pl: Usunąłem social media. Pisali do mojej żony, obrażali nasze dzieci

Komentarze