Fati ma konkretny cel. Pobyt w Premier League jedynie przystankiem

Ansu Fati przebywa aktualnie na wypożyczeniu w Brighton. Celem piłkarza jest dobra gra i powrót w przyszłym roku do FC Barcelony.

Ansu Fati
Obserwuj nas w
fot. Imago/AFLOSPORT Na zdjęciu: Ansu Fati
  • Ansu Fati latem został wypożyczony do Brighton
  • Hiszpan celuje w powrót do FC Barcelony, gdzie liczy na kolejną szansę
  • Nie interesuje go natomiast definitywny transfer do Mew

Wychowanek FC Barcelony chce wrócić na Camp Nou

Po imponującym wejściu do seniorskiej piłki kariera Ansu Fatiego mocno wyhamowała, na co wpływ miały problemy zdrowotne. Skrzydłowy nie prezentował się najlepiej, dlatego latem FC Barcelona poważnie rozważała nad jego przyszłością. W grę wchodziła sprzedaż, lecz klub nie chciał z niego ostatecznie rezygnować. Stanęło na wypożyczeniu do Brighton, gdzie 21-latek ma duże szanse na występy w pierwszym składzie.

Pobyt Fatiego w Premier League przebiega nieźle, choć wciąż jego minuty na boisku są mocno ograniczane. Do tej pory strzelił dla Mew cztery bramki.

Niedawno dyrektor sportowy Barcelony przyznał, że przyszłość Fatiego w głównej mierze zależy od jego dyspozycji. Jeśli będzie dobrze spisywał się w Brighton, wróci na Camp Nou, gdzie otrzyma kolejną szansę. W przeciwnym wypadku klub będzie dążył do sprzedaży.

21-letni Hiszpan nie jest zainteresowany definitywnym transferem do Brighton. Jego celem jest powrót do FC Barcelony, która stanowi dla niego priorytet. Fati stara się udowodnić, że stać go na grę na najwyższym poziomie, a pobyt w Premier League traktuje tylko jako przystanek.

Zobacz również: Florentino Perez zdeterminowany. Real podjął decyzję w sprawie trenera na przyszły sezon

Komentarze