Barcelona zrobiła kolejny krok w kierunku mistrzostwa. Dublet Lewandowskiego [WIDEO]

FC Barcelona bez większych problemów pokonała Elche 4:0 w meczu 27. kolejki hiszpańskiej La Liga. Dwie bramki dla Dumy Katalonii zdobył w tym spotkaniu Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • Barcelona coraz bliżej mistrzostwa Hiszpanii
  • Duma Katalonii bez żadnych problemów pokonała Elche
  • Dwa gole w tym pojedynku zdobył Robert Lewandowski

Przełamanie Lewandowskiego. Polak poprowadził Barcę do kolejnego zwycięstwa

Barcelona była zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania z Elche. Xavi w tym meczu postanowił nieco namieszać w składzie Dumy Katalonii, ale w ofensywie nie mogło zabraknąć Roberta Lewandowskiego.

I to właśnie kapitan reprezentacji Polski otworzył wynik tego spotkania. W 20. minucie meczu Lewandowski wykazał się dużym spokojem w polu karnym rywala i ładnym uderzeniem pokonał Badię.

Pierwsza połowa przebiegła w dość spokojnym tempie. Zespół z Katalonii w pełni kontrolował boiskowe wydarzenia, ale z pewnością nie było to najciekawsze widowisko w tym sezonie. Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Po przerwie Barcelona postanowiła jeszcze bardziej zdominować rywala, co potwierdziła kolejnymi trafieniami. Najpierw w 56. minucie indywidualną akcję wykończył Ansu Fati, a w 66. swojego drugiego gola w tym pojedynku zdobył Robert Lewandowski.

Jednak to nie był koniec strzelania w tym spotkaniu. Autorem czwartego gola dla Dumy Katalonii został Ferran Torrres, który na listę strzelców wpisał się w cztery minuty później. Elche było bliskie gola honorowego w ostatnim fragmencie spotkania, ale po jednym ze strzałów piłka trafiła w poprzeczkę.

Barcelona wykonała kolejny krok w kierunku mistrzostwa. Obecnie przewaga Katalończyków na Realem Madryt wynosi aż piętnaście punktów, choć Królewscy swój mecz rozegrają dopiero w niedzielę.