Dublet Lewandowskiego! Polak ucieka Benzemie [WIDEO]

Robert Lewandowski nie zwalnia tempa. Polak jeszcze przed przerwą meczu Espanyol - Barcelona zapisał na swoim koncie drugie trafienie. Tym razem 34-latek wykorzystał podanie Raphinhii.

Robert Lewandowski (FC Barcelona)
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski (FC Barcelona)
  • W 34. kolejce La Liga doszło do pojedynku Espanyol – Barcelona
  • Blaugrana walczyła o zwycięstwo, które ma zapewnić im tytuł
  • Robert Lewandowski w 41. minucie zdobył drugą bramkę

Espanyol – Barcelona. Lewandowski z dubletem w pierwszej połowie

Spotkanie Espanyol – Barcelona znakomicie rozpoczęło się dla gości. W 11. minucie Robert Lewandowski został wypatrzony przez Alexa Balde i z najbliższej odległości pokonał Fernando Pacheco. Polak tym samym zdobył swoją 20. bramkę w tym sezonie La Liga.

Już dziewięć minut później Blaugrana prowadziła 2:0, a do siatki trafił ten, który asystował Lewandowskiemu. Alex Balde nie zmarnował podania Pedriego i podwyższył wynik derbów Katalonii.

Jeszcze przed przerwał Barcelona po raz trzeci zaskoczyła golkipera Espanyolu, a po raz drugi zrobił to reprezentant Polski. Były napastnik Bayernu dostał piłkę od Raphinhii i zamknął kontratak FCB.

Robert Lewandowski ma już na koncie 21. goli w La Liga. To o cztery trafienia więcej niż Karim Benzema, który zajmuje 2. lokatę w wyścigu o tytuł króla strzelców hiszpańskich rozgrywek.