Athletic nie poszedł za ciosem

Alejandro Berenguer
Pressfocus Na zdjęciu: Alejandro Berenguer

Na sobotę zaplanowano cztery spotkania 35. kolejki La Ligi. W pierwszym z nich Deportivo Alaves podzieliło się punktami u siebie z Levante (2:2). W szlagierze Barcelona zremisowała u siebie bezbramkowo z Atletico, a w pojedynku beniaminków Cadiz pokonał Huescę. Na koniec dnia Osasuna wywalczyła remis 2:2 z Athletikiem Bilbao.

Dublet Moralesa nie wystarczył

Deportivo Alaves szybko objęło prowadzenie za sprawą Pere Ponsa, ale nie nacieszyło się z niego długo. Jeszcze przed przerwą dubletem popisał się bowiem Jose Morales, a zwłaszcza pierwszy gol “Komendanta” jest zdecydowanie warty zobaczenia. W drugiej połowie Levante skupiło się na utrzymaniu wyniku, co zemściło się w końcówce. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował bowiem Joselu. Ten remis przybliża do utrzymania podopiecznych trenera Callejy.

Bez bramek na Camp Nou

Mimo, że obie strony wykreowały sobie po kilka dogodnych sytuacji, nie zobaczyliśmy bramek w hitowym starciu na Camp Nou. Atletico lepiej prezentowało się w pierwszej, a Barcelona w drugiej połowie. Na posterunkach stali jednak Marc-Andre Ter Stegen i Jan Oblak, którzy kilkukrotnie ratowali swoje drużyny. Ten rezultat sprawia, że najbliżej mistrzostwa jest na ten moment Real Madryt. Jeżeli Królewscy pokonają w niedzielę Sevillę, obejmą fotel lidera.

Szalona końcówka pierwszej połowy

Pojedynek beniaminków był niezwykle wyrównany. Na bramki trzeba było jednak czekać aż do 43. minuty. Cadiz po golu Marcosa Mauro objęło prowadzenie, ale w doliczonym czasie gry do wyrównania doskonałym uderzeniem z dystansu doprowadził Rafael Mir. Tuż po wznowieniu piłka dostała się pod pole karne Huesci i gospodarze ponownie wygrywali. W drugiej połowie rezultat spotkania się nie zmienił.

Nagroda za walkę do końca

Athletic Bilbao niespodziewanie pokonał ostatnio 1:0 Sevillę. W sobotni wieczór mógł odnieść kolejne zwycięstwo. Dwukrotnie prowadził z Osasuną, które nie złożyła jednak broni. Piłkarze z Pampeluny minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, wywalczyli remis 2:2.