Dembele: przez cztery lata stale traciłem czas

Ousmane Dembele
PressFocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

Ousmane Dembele powrócił do reprezentacji Francji po ponadrocznej przerwie. Skrzydłowy udzielił wywiadu rozgłośni RMC Sport, w którym szczerze wypowiedział się na temat ostatnich lat w Barcelonie.

  • Ousmane Dembele po raz ostatni wystąpił dla reprezentacji Francji w czerwcu 2021 roku
  • Teraz otrzymał powołanie i udzielił wywiadu francuskiej rozgłośni RMC Sport
  • W nim przyznał, że w latach 2017-2021 stale tracił czas z powodu nawracających kontuzji

Dembele: zaufanie trenera jest dla mnie bardzo ważne

Wygląda na to, że Ousmane Dembele odzyskał (albo uzyskał) równowagę. Po ponadrocznej przerwie wrócił do gry w reprezentacji Francji. Na powołanie wpływ miała fantastyczna gra skrzydłowego w Barcelonie pod wodzą Xaviego. 25-latek podkreślił, jak ważny był Katalończyk w procesie poprawy dyspozycji gracza.

Musiałem ciężko pracować, by znów czuć się ważny, grać i być zdrowym. To pomogło mi krok po kroku prezentować się coraz lepiej. Mam nadzieję, że tak zostanie. Zaufanie jest dla mnie bardzo ważne, a Xavi mnie nim obdarzył. Dużo rozmawialiśmy. Czułem, że mogę w Barcelonie osiągnąć coś ważnego, więc czułem, że muszę tu zostać. Dobrze mi w szatni. Mamy wielu młodych graczy i rozwijającą się drużynę. Zawsze mówiłem trenerowi, że chcę zostać. Trzeba jednak pamiętać jeszcze o negocjacjach, a ja długo nie mogłem się porozumieć z klubem. Nigdy nie powiedziałem jednak, że odejdę. Już w grudniu powiedziałem, że podpiszę kontrakt – wyznał Dembele.

Francuz kosztował Dumę Katalonii około 125 milionów euro. Teraz rozpoczyna swój szósty sezon w bordowo-granatowych barwach, ale pierwsze lata upłynęły pod znakiem wielkiego rozczarowania. Skrzydłowy rozczarowywał, głównie przez liczne kontuzje, które uniemożliwiały mu złapanie odpowiedniego rytmu.

Miałem wiele urazów ścięgien. Musiałem z tego powodu ciężko pracować. W latach 2017-2021 stale traciłem czas z powodu kontuzji. Trenerzy naciskali, bym więcej pracował, bo inaczej stanę w miejscu, a jeżeli się nie wzmocnię, to wrócą urazy. Już przy Ronaldzie Koemanie zacząłem się poprawiać, a przy Xavim czuję się jeszcze lepiej. Od tamtej pory nie doznałem żadnej kontuzji. Wiele przeszedłem przez ostatnich pięć lat – wyznał mistrz świata z 2018 roku. Na koniec puścił oczko w stronę Kyliana Mbappe, mówiąc, że chciałby częściej z nim występować.

Dembele wystąpił w tym sezonie już w ośmiu spotkaniach. Zanotował w nich dwie bramki i cztery asysty.

Czytaj więcej: FC Barcelona wraca do tematu obrońcy. Jest słowne porozumienie.

Francja
Austria
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22 września 2022 20:43.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze