“Busquets zostanie w Barcelonie do czerwca”

Sergio Busquets
PressFocus Na zdjęciu: Sergio Busquets

Xavi podczas konferencji prasowej przed meczem z Espanyolem potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne, że Sergio Busquets będzie zawodnikiem FC Barcelony do końca sezonu. Szkoleniowiec Dumy Katalonii nie ma jednak pewności odnośnie tego, co wydarzy się później.

  • Kontrakt Busquetsa wygasa w czerwcu
  • Hiszpan rozważa odejście z FC Barcelony
  • Katalończycy chcieliby go jednak zatrzymać na kolejny sezon

Busquets musi dokonać wyboru ws. swojej przyszłości

W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o przyszłości Sergio Busquetsa. Już przed rozpoczęciem sezonu pojawiały się doniesienia, że trwająca kampania będzie jego ostatnią w FC Barcelonie.

Duma Katalonii chciałaby zatrzymać Busquetsa na kolejny sezon, ale zawodnik nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie swojej przyszłości. Media informują, że Hiszpan ma propozycję przenosin do Interu Miami. Zwolennikiem pozostania 34-latka na Camp Nou ma być także Xavi, który nadal chce opierać na nim swoją wizję gry.

– Busquets zostanie z nami do końca kontraktu w czerwcu. Wtedy zobaczymy, co się wydarzy, ale to będzie jego decyzja. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, postaramy się go przekonać, by kontynuował karierę w Barcelonie – przyznał Xavi.

Xavi zapowiedział także, że nie należy spodziewać się dużej aktywności Katalończyków podczas styczniowego okienka transferowego. – Myślę, że okienko transferowe będzie dla nas spokojne. Jestem bardzo zadowolony z obecnego składu – przyznał szkoleniowiec Barcelony.

W styczniu prawdopodobnie doczekamy się odejścia jednego lub dwóch zawodników Dumy Katalonii. Mówi się, że z klubem mogą pożegnać się Memphis Depay lub Franck Kessie.

Zobacz również: Kara zawieszona, Lewandowski zagra w derbach

Komentarze