Busquets otrzymał pierwszą ofertę kontraktu od Barcelony

Według doniesień Mundo Deportivo FC Barcelona wysłała swoją pierwszą oficjalną propozycję nowego kontraktu Sergio Busqetsowi. Obecna umowa Hiszpana wygasa wraz z końcem trwającej kampanii.

Sergio Busquets
PressFocus Na zdjęciu: Sergio Busquets
  • Kontrakt Busquetsa wygasa po sezonie
  • Barcelona złożyła pierwszą oficjalną ofertę przedłużenia kontraktu Hiszpanowi
  • Teraz decyzja należy już tylko do pomocnika

Czy Barcelona zdoła zatrzymać Busquetsa?

Mundo Deportivo twierdzi, że Sergio Busquets otrzymał możliwość rocznego przedłużenia kontraktu z FC Barceloną. W umowie istnieje także zapis przedłużenia o kolejny sezon uzależniony od ilości rozegranych minut w przyszłej kampanii.

Ponadto odnowienie obejmuje ogromną redukcję płac w porównaniu z tym, co obecnie zarabia Busquets. Ostateczna decyzja leży teraz w rękach kapitana Barcelony i jest spodziewana w nadchodzących tygodniach.

Busquets był w tym sezonie zawodnikiem pierwszego wyboru pod wodzą Xaviego Hernandeza i wystąpił w 21 z 25 meczów Katalończyków w La Liga. Pomimo tego, że ma 34 lata, pomocnik jest jednym z niewielu niezastąpionych graczy w zespole.

Frenkie de Jong jest obecnie najlepiej przygotowany do przejęcia roli Sergio Busquetsa w Barcelonie, jeśli ten odejdzie. Jednak Duma Katalonii aktywnie poszukuje opcji na rynku transferowym, a wśród potencjalnych wzmocnień są Ilkay Gundogan, Martin Zubimendi i Marcelo Brozović.

Zobacz również: Kto zastąpi Ancelottiego? Cztery nazwiska na liście

Komentarze