Hazard rozczarowany. “To dla mnie trudny czas”

Eden Hazard
Pressfocus Na zdjęciu: Eden Hazard

Mijają lata a Eden Hazard wciąż pełni marginalną rolę w zespole Realu Madryt. Belg miał latem kilka ofert, jednak zdecydował się zostać i walczyć o wyjściowy skład. Okazji do gry nie dostaje jednak zbyt wiele, co jak przyznał w ostatnim wywiadzie nieco go frustruje. 

  • Kariera Edena Hazarda w Realu Madryt niemal od samego początku naznaczona jest licznymi urazami
  • Belg w tym sezonie nie ma problemów zdrowotnych, ale rzadko dostaje szanse do gry
  • Skrzydłowy jest mocno rozczarowany swoją sytuacją

Hazard chciałby grać w Madrycie więcej

Sezon 2021/22 w dużej mierze Eden Hazard stracił znów z powodu licznych urazów, które nie przestawały mu doskwierać. Pod koniec rozgrywek Belg musiał przejść nawet operację kości strzałkowej, co nie ułatwiało mu zyskania regularności. Władze Realu Madryt były gotowe latem sprzedać Belga, jednak on sam upierał się przy tym by zostać i udowodnić swoją wartość.

W obecnym sezonie Belg wciąż gra mało, co spowodowane jest dobrą formą innych piłkarzy. 31-latek przegrywa rywalizację z Viniciusem Jr, Rodrygo i Fede Valverde, a Carlo Ancelotti nie myśli na razie nad zmianą tej hierarchii. W ostatnim wywiadzie skrzydłowy przyznał, że obecna sytuacja nie jest dla niego łatwa. 

– To delikatna sytuacja, ponieważ chcę grać więcej. Dobrze czuję się w Realu Madryt, ale wszyscy chyba wiecie na co mnie stać, kiedy tylko gram regularnie – stwierdził Belg.

– Przeżywam obecnie trudny czas, bo chcę grać a jednak nie gram – dodał z goryczą. 

Do tej pory w kampanii 2022/23 Eden Hazard rozegrał łącznie cztery mecze. Przełożyło się to jedynie na 158 minut. Zdobył w nich bramkę i aststę.

U nas też: Bale uderza w Real: miło być w miejscu, w którym czuję się chciany

Komentarze