Lewandowski z hat-trickiem! Polak zapewnił FC Barcelonie zwycięstwo nad Valencią

FC Barcelona - Valencia: relacja "na żywo" z meczu La Liga. Robert Lewandowski trzema bramkami zapewnia Barcelonie zwycięstwo. Duma Katalonii pokonała 4:2 zespół z Valencii.

Robert Lewandowski
PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Barcelona – Valencia na żywo

W zaplanowanym na poniedziałek ostatnim meczu 33. kolejki La Liga, FC Barcelona przed własną publicznością zmierzy się z Valencią. Duma Katalonii będzie grała w tym meczu o powrót na drugie miejsce w ligowej tabeli. Valencia liczy jednak na sprawie niespodzianki i zdobycie punktów, które przybliżą ją do występów w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

90+3′ – Hat-trick Lewandowskiego!!! Piękne trafienie z rzutu wolnego!

Robert Lewandowski zdobył klasycznego hat-tricka w meczu z Valencią. Polak z rzutu wolnego umieścił piłkę w bramce.

90+2′ – rzut wolny dla Barcelony z bliskiej odległości

Obrońca Valencii fauluje blisko pola karnego. Barcelona zaraz wykona rzut wolny.

Lewy goni rywali w walce o koronę króla strzelców

89′ – Barcelona gra w środku pola

Piłkarze Dumy Katalonii cierpliwie rozgrywają futbolówkę w środku pola, wymieniając dużą ilość podań.

Drugi gol Lewandowskiego [WIDEO]

Dublet Lewandowskiego! FC Barcelona 3:2 Valencia

Lewandowski ponownie pokonał bramkarza strzałem głową. Polak zanotował drugie trafienie w tym spotkaniu.

80′ – Ofensywna zmiana w Barcelonie

Ferran Torres w miejsca Joao Cancelo. Portugalczyk zagrał słabe zawody.

79′ – Kolejne zmiany w Valencii

Cenk Ozkacar i Sergi Canos na boisku. Murawę opuszczają Peter Federico oraz Diego Lopez.

Pedri > Araujo

78′ – Strzał Felixa za słaby

Joao Felix znalazł się w polu karnym i oddał strzał na bramkę, ale jego próba okazała się zbyt słaba.

Pedri bohaterem FC Barcelony

75′ – Kiepska próba Lewandowskiego

Napastnik szuka drugiego gola, lecz próba strzału z krawędzi pola karnego kończy się fiaskiem.

Zmiana w Barcelonie! Pedri ratuje skórę Blaugranie

Pedri wszedł na plac gry w miejsce Fermina Lopeza i od razu popisał się udaną interwencją. Zatrzymał groźną kontrę rywali w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

71′ – FC Barcelona próbuje z rzutu rożnego

Podopieczni Xaviego trzy razy z rzędu próbowali zdobyć bramkę z rzutu rożnego. Dośrodkowania Gundogana za każdym razem były dobre, lecz nic konkretnego z nich nie wyszło.

70′ – Podwójna zmiana u gości!

Z boiska schodzą Hugo Duro i Javi Guerra. Ich miejsca zajmą Alberto Mari oraz Hugo Guillamon.

69′ – Kounde szuka gola

Jules Kounde ponownie znalazł się w dogodnej okazji do zdobycia gola. Francuz zdecydował się na strzał, lecz piłka zatrzymała się na obrońcy Valencii.

Ciekawa opinia fana FCB. Ale czy na pewno tak jest?

66′ – Zmiana w Dumie Katalonii

Raphinha opuszca boisko. Xavi posyła do boju Joao Felixa.

Jedna niewiadoma w Superpucharze Hiszpanii

FC Barcelona walczy o uzupełnienie stawki w turnieju o Superpuchar Hiszpanii. Podopieczni Xaviego muszą zająć w lidze 2. miejsce.

62′ – Lewandowski na spalonym

Gospodarze mieli dużą szansę na zdobycie bramki, ale strzał Kounde obronił Domenech. Natomiast Robert Lewandowski był na pozycji spalonej, co z resztą zauważył arbiter.

60′ – Valencia prawie nie dotyka piłki

FC Barcelona ma olbrzymią przewagę w posiadaniu futbolówki. Po godzinie gry wygląda to następująco: 80-20 na korzyść gospodarzy.

RL9 zrównał się liczbą bramek z Laudrupem!

Gol Lewandowskiego [WIDEO]

56′ – Cancelo po raz kolejny fauluje

Obrońca Barcelony znowu fauluje rywala daleko od własnej bramki.

54′ – Próba Lewego z dystansu

Lewandowski znalazł trochę miejsca i posłał mocny strzał na bramkę rywali. Domenech nie miał większych problemów z zatrzymaniem futbolówki.

2:2 Lewandowski trafia do siatki!

Robert Lewandowski doprowadza do wyrównania. Polak wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową umieścił piłkę w bramce. W 50. minucie meczu Duma Katalonii doprowadza do wyrównania.

49′ – rzut rożny dla Barcelony

Gospodarze mieli szanse na zdobycie bramki z rzutu rożnego, ale Valencia zażegnała zagrożenia.

Pogoda nie odstraszyła kibiców, frekwencja dopisała

Mecz FC Barcelona – Valencia z wysokości trybun ogląda 30,167 widzów.

46′ – Zmiany w FC Barcelonie

Xavi decyduje się na zmiany. Z boiska schodzi Cubarsi i Christensen. W ich miejsce Sergi Roberto i Inigo Martinez

Czas start! Druga połowa meczu rozpoczęta

Czerwona kartka dla bramkarza Valencii [WIDEO]

Podstawowe pytanie brzmi, dlaczego arbiter od razu nie zareagował? Zagranie ręką widzieli wszyscy na boisku, ławkach trenerskich i trybunach.

Ronald Araujo hit czy kit?

Wielkie emocje na Estadio Olimpico

Koniec pierwszej połowy!

Valencia prowadzi 2:1 z FC Barceloną. W drugiej połowie podopieczni Xaviego w przewadze jednego zawodnika będą chcieli odwrócić losy meczu.

45+6′ – Groźny strzał Raphinhy!

Raphinha próbował szczęścia z rzutu wolnego. Jaume Domenech, który ledwo co wszedł na murawę, od razu musiał interweniować.

45+4′ – Houston mamy problem! Czerwona kartka dla bramkarza Valencii

Sędzia po analizie VAR sięga po czerwoną kartkę dla bramkarza. Na wideoweryfikacji ewidentnie było widać zagranie ręką. Rzut wolny dla FC Barcelony.

VAR! Mamardashvili zagrał ręką poza polem karnym

45+1′ – Araujo mógł odkupić winy

Araujo wyskoczył najwyżej do piłki w polu karnym po rzucie rożnym, ale jego strzał zatrzymał się na słupku.

45′ – Zamieszanie pod bramką Valencii

FC Barcelona naciska na rywala, aby wyrównać, ale ich próby są powstrzymywane przez rywala.

44′ – Cancelo mógł wyrównać wynik meczu

Joao Cancelo zdecydował się na strzał, lecz na posterunku był Mamardashvili.

Faul Araujo i rzut karny Pepelu [WIDEO]

42′ – Cubarsi z żółtą kartką

Pau Cubarsi nieprzepisowo zatrzymuje rywala. Sędzia nie miał wyjścia i wyciągnął żółtą kartkę.

Zaskakująca statystyka sytuacji bramkowych

FC Barcelona oddała inicjatywę Valencii. Po czterdziestu minutach liczba sytuacji bramkowych przedstawia się następująco – 2:5 na korzyść gości.

38′ – Pepelu wykorzystał rzut karny!

Valencia wychodzi na prowadzenie. Strzał z jedenastu metrów na bramkę zamienił Pepelu.

37′ – Rzut karny dla Valencii! Araujo znowu antybohaterem

Ronald Araujo faulował rywala w polu karnym. Arbiter wskazał na wapno.

Koszmar, który będzie śnić się ter Stegenowi po nocach [WIDEO]

33′ – Cancelo fauluje w ataku

Sędzia odgwizduje faul. Joao Cancelo nieprzepisowo zagrywa na połowie rywala.

Trafienie Fermina Lopeza [WIDEO]

27′ – Katastrofa ter Stegena! Valencia strzela na 1:1

Marc Andre ter Stegen popełnia koszmarny błąd. Hugo Duro musiał to strzelić. Hiszpan miał przed sobą strzał do pustej bramki.

24′ – Interwencja medyków

Fermin Lopez zderzył się głową z Yarkiem Gasiorowskim. Potrzebna była pomoc medyczna.

22′ – Gol dla FC Barcelony!

Raphinha dośrodkował piłkę w pole karne, a Fermin wygrał walkę w powietrzu i umieścił piłkę w siatce.

20′ – Ajj było blisko

Valencia była bardzo blisko zdobycia gola. Gonzalez wykorzystał błąd Cubarsiego i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Strzał zawodnika gości był jednak niecelny.

18′ – Lewandowski fauluje

W ferworze walki Lewandowski uderzył rywala łokciem. Arbiter odgwizdał faul.

17′ – Yamal robi dużo szumu

Lamine Yamal jest najbardziej widocznym piłkarzem po stronie gospodarzy. Hiszpan przeprowadził indywidualną akcję, lecz został zatrzymany przez defensywę rywali.

14′ – Valencia szuka okazji do skarcenia Barcelony

Valencia po raz drugi zagroziła bramce rywali. Hugo Duro oddał strzał w światło bramki, lecz ter Stegen nie miał problemów z interwencją.

13′ – Nieudane dośrodkowanie Yamala

Lamine Yamal próbował dośrodkowanie w pole karne, lecz piłka nie znalazła Roberta Lewandowskiego.

Gavi i Balde na trybunach

Kontuzjowani Gavi oraz Alejandro Balde oglądają mecz swoich kolegów z wysokości trybun.

11′ – Mosquera cierpi

Obrońca Valencii odczuł skutki zderzenia z własnym bramkarzem. Piłkarz potrzebował chwili, aby dojść do siebie.

10′ – Duma Katalonii przyśpiesza

Barcelona szuka okazji, aby przyśpieszyć grę.

9′ – Indywidualna akcja Javiego Guerry

Valencia przeprowadziła groźną akcję, lecz strzał Guerry trafił w obrońców.

Były piłkarz FC Barcelony wspiera dawnych kolegów

Pedro obecny na trybunach Estadio Olimpico.

6′ – Faul Fermina

Fermin Lopez fauluje rywala w walce o piłkę. Sędzia odgwizduje faul. Rzut wolny dla gości.

5′ – Atak pozycyjny FC Barcelony

Podopieczni Xaviego spokojnie rozgrywają piłkę między sobą, szukając wolnych przestrzeni.

3′ – Spokojne wejście w mecz

Obie drużyny spokojnie weszły w mecz. Gra toczy się z dala od bramki ter Stegena i Mamardashviliego.

Początek meczu!

Sędzia Ricardo de Burgos Bengoetxea użył gwizdka po raz pierwszy. Przed nami 90 minut wielkich emocji.

20:55 – Oryginalna stylówka Julesa Kounde

Kibice Dumy Katalonii na pewno liczną na tak efektowną grę swoich ulubieńców, jak stylówka na dzisiejszy wieczór Julesa Kounde.

20:49 – Kto wygra mecz?

Jakim rezultatem zakończy się mecz FC Barcelona – Valencia?

20:44 – Pierwszy mecz Xaviego po zmianie decyzji

Xavi zmienił decyzje ws. odejścia z FC Barcelony i postanowił zostać w klubie na kolejną kampanię. Hiszpan spodziewa się pozytywnej reakcji ze strony fanów podczas meczu z Valencią.

20:40 – Lewandowski opuści latem Barcelonę?

Robert Lewandowski zabrał głos ws. plotek o odejściu z Dumy Katalonii. Napastnik na łamach dziennika BILD przyznał, że nie ma tematu rozstania z klubem w nadchodzące lato.

20:36 – Kto skomentuje mecz?

Spotkanie prosto ze stadionu skomentuje duet komentatorów Mateusz Święcicki & Łukasz Wiśniowski. Początek meczu o godzinie 21:00.

20:28 – Specjalni goście na trybunach Estadio Olimpico

20:22 – Tabela ligowa La Liga

FC Barcelona wciąż walczy o grę w Superpucharze Hiszpanii. Aby zakwalifikować się do turnieju, muszą zająć w lidze 2. miejsce. Mecz z Valencią jest okazją do awansu o jedno miejsce w lidze.

20:16 – Robert Lewandowski musi zagrać lepiej niż w meczu z Realem

Napastnik FC Barcelony w ostatnim meczu nie zagrał najlepiej, co skończyło się zmianą w 64. minucie spotkania. Starcie z Valencią będzie okazją do rehabilitacji.

20:10 – Pogoda w Barcelonie nie rozpieszcza

Nad Estadio Olimpico w Barcelonie potężna ulewa. Zapowiadają się ciężkie warunki do gry.

20:06 – Wykres formy i ostatnie pięć meczów

20:04 – Jedenastka Valencii na mecz z FC Barceloną

20:02 – Wyjściowy skład FC Barcelony

Robert Lewandowski mimo informacji z hiszpańskiej prasy zagra od pierwszych minut.

20:00 – FC Barcelona zmierzy się z Valencią w ramach 33. kolejki La Liga

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00. Zapraszamy na relację “na żywo”.