Barcelona porozumiała się z Neymarem

Neymar
Neymar PressFocus

FC Barcelona poinformowała o rozstrzygnięciu wszystkich sporów prawnych z Neymarem poza salą sądową. Kataloński nie przekazał jednak żadnych szczegółów osiągniętego porozumienia, ani nie ujawnił, jakie kwestie pozostawały do tej pory nierozstrzygnięte.

  • FC Barcelona ogłosiła uzyskanie porozumienia z Neymarem w sprawie rozwiązania wszelkich sporów, które toczyły się między stronami
  • Neymar domagał się od katalońskiego klubu między innymi premii za przedłużenie kontraktu
  • Duma Katalonii złożyła natomiast pozew w którym zarzucała Brazylijczykowi naruszenie warunków umowy

Koniec sporów na linii Barcelona – Neymar

Barcelona i Neymar pozostawały w sporze od czasu finalizacji transferu Brazylijczyka za 222 miliony euro w 2017 roku do Paris Saint-Germain. Brazylijczyk domagał się od katalońskiego klubu między innymi wypłacenia premii za przedłużenie umowy, natomiast Duma Katalonii odpowiedziała pozwem za naruszenie warunków kontraktu.

“Barcelona zakończyła poza sądem w polubowny sposób różne sprawy z zakresu zatrudnienia i cywilne spory sądowe, które były otwarte z brazylijskim zawodnikiem Neymarem” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. “W związku z tym podpisano porozumienie między klubem z zawodnikiem, aby zakończyć sprawy prawne, które były w toku między tymi dwiema stronami” – dodano.

Neymar był zawodnikiem katalońskiego klubu w latach 2013-2017. W tym czasie reprezentant Brazylii rozegrał dla Barcelony 186 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 105 bramek.

Czytaj także: FC Barcelona zmuszona do zmiany planów ws. Griezmanna

Komentarze