Barcelona podejmie kolejną próbę ściągnięcia wymarzonego pomocnika

Martin Zubimendi pozostaje największym celem transferowym Xaviego Hernandeza. FC Barcelona podejmie kolejną próbę sprowadzenia pomocnika.

Martin Zubimendi
Obserwuj nas w
fot. Imago/Ricardo Larreina Na zdjęciu: Martin Zubimendi
  • FC Barcelona ma na swojej liście życzeń Martina Zubimendiego
  • Xavi Hernandez marzy o sprowadzeniu Hiszpana na Camp Nou
  • Klauzula wykupu w jego kontrakcie wynosi 60 milionów euro

Barcelona znów marzy o reprezentancie Hiszpanii

Latem FC Barcelona intensywnie rozglądała się za następcą Sergio Busquetsa. Na liście kandydatów było wiele nazwisk, a Xavi Hernandez marzył o sprowadzeniu Martina Zubimendiego, którego profil wydawał się do tej roli idealny. Duma Katalonii nie była jednak w stanie przeprowadzić tej transakcji pod kątem finansowym, dlatego szybko się z niej wycofała i finalnie sięgnęła po Oriola Romeu.

Transfer Romeu tylko tymczasowo rozwiązał problem. Barcelona w dalszym ciągu planuje wzmocnić środek pola graczem, który stanie się liderem na kolejne lata. Dla Xaviego priorytetem wciąż jest Zubimendi, a władze klubu postarają się zrobić wszystko, aby tę operację zrealizować.

Z pewnością nie będzie łatwo, bowiem Hiszpan ma w swoim kontrakcie zapisaną klauzulę wykupu w wysokości 60 milionów euro. Ponadto, władze Realu Sociedad zapewniają, że kwota nie podlega negocjacjom, dlatego aktywowanie klauzuli będzie jedyną opcją na sprowadzenie go na Camp Nou.

Zobacz również: Florentino Perez zdeterminowany. Real podjął decyzję w sprawie trenera na przyszły sezon

Komentarze