Barcelona – Athletic: Lewandowski trafił do siatki [WIDEO]

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Barcelona w niedzielę wieczorem była bezlitosna dla Athletiku Bilbao. “Barca” zdominowała swojego rywala i wygrała wynikiem 4:0 w meczu 11. kolejki La Ligi. Jednego z goli zdobył niezawodny Robert Lewandowski.

• Barcelona wyglądała znakomicie na tle Athletiku Bilbao
  • Na listę strzelców wpisali się Dembele, Roberto, Lewandowski i Torres
  • Polak zaliczył też asystę przy golu Francuza

Lewandowski ponownie znalazł drogę do bramki

Barcelona pewnie wygrała z Athletikiem Bilbao w meczu w ramach 11. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Na tablicy wyników ujrzeliśmy rezultat 4:0 dla gospodarzy. Gole dla “Barcy” strzelili Ousmane Dembele, Sergi Roberto, Ferran Torres oraz Robert Lewandowski. Polski napastnik w 22. minucie świetnie obrócił się w polu karnym i mocnym uderzeniem pokonał golkipera rywali – Unaia Simona. “Lewy” do pięknej bramki dołożył także ładną asystę przy trafieniu Francuza.

To dwunasty gol Roberta Lewandowskiego w obecnym sezonie La Ligi. We wszystkich rozgrywkach kapitan reprezentacji Polski zdobył już aż siedemnaście goli. 34-latek w 63. minucie spotkania został zmieniony przez Ansu Fatiego, żeby trochę dłużej odpocząć przed meczem z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Kibice docenili go oklaskami.

Przypomnijmy, że “Lewy” barwy klubowe zmienił podczas ostatniego letniego okienka transferowego – wówczas były zawodnik Borussii Dortmund za 45 milionów euro przeszedł z Bayernu Monachium do Barcelony.

Póki co pobyt skutecznego snajpera na Camp Nou wiąże się z mieszanymi odczuciami – co prawda “Duma Katalonii” dobrze prezentuje się w lidze i jest tuż za Realem Madryt, ale praktycznie pewne jest, że zespół Xaviego Hernandeza nie awansuje do fazy pucharowej Champions League. Lewandowski pod względem indywidualnym wygląda natomiast znakomicie i nie można mu zbyt wiele zarzucić.

Do niecodziennego wydarzenia doszło w La Liga. W czasie spotkania Villarreal – Almeria (2:1) gola na 1:1 zdobył Alex Baena, który miał już wcześniej żółty kartonik. Zawodnik Villarrealu po zdobytej bramce podniósł koszulkę, aby złożyć hołd Jose Manuelowi Llanezie (wiceprezes klubu, który zmarł 20 października). Sędzia nie miał litości i pokazał pomocnikowi drugi żółty kartonik…