Znani współpracownicy Fernando Santosa, sztab w trakcie kompletowania

Fernando Santos
fot. PressFocus Na zdjęciu: Fernando Santos

Fernando Santos został oficjalnie zaprezentowany we wtorek na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Dziennikarz Kacper Sosnowski przekazał natomiast wiadomości, kto znajdzie się w sztabie szkoleniowym nowego opiekuna Biało-czerwonych.

  • Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Fernando Santos
  • Współpracownikami 68-latka będa Fernando Justino i Ilidio Vale
  • Wciąż możliwe jest dołączenie polskich trenerów do sztabu szkoleniowego

Reprezentacja Polski wchodzi w nowy etap

Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski, zastępując w tej roli Czesława Michniewicza. Cel przed 68-latkiem jest jasny, aby zakwalifikować się na Euro 2024 w Niemczech.

Tymczasem dziennikarz Kacper Sosnowski przekazał informacje na temat tego, kto będzie pomagał doświadczonemu trenerowi w reprezentacji Polski. Współpracownikami Fernando Santosa będą Fernando Justino oraz Ilidio Vale. Wygląda natomiast na to, że wciąż z kadrą będzie współpracował analityk Hubert Małowiejski.

W przestrzeni medialnej pojawiły się sugestie, że asystentami nowego selekcjonera mogą zostać Tomasz Kaczmarek i Łukasz Piszczek. Na dzisiaj szczegółowych informacji na ten temat nie ma. W każdym razie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w trakcie konferencji prasowej wprost powiedział, że zgoda na obecność polskich współpracowników była jednym z ważnych czynników, decydujących o wyborze kandydata na nowego szefa Biało-czerwonych.

Reprezentacja Polski pierwsze spotkania pod wodzą nowego selekcjonera rozegra już w marcu. Pierwszym przeciwnikiem będą Czechy. Biało-czerwoni zagrają w tym spotkaniu w roli gościa. Kilka dni później w roli gospodarza zmierzą się natomiast z Albanią.

Czytaj więcej: Wyciekły zarobki Fernando Santosa. “Nie ma bidy w polskiej piłce”

Komentarze