Wyciekły zarobki Fernando Santosa. “Nie ma bidy w polskiej piłce”

Fernando Santos
fot. PressFocus Na zdjęciu: Fernando Santos

Fernando Santos zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Prezentacja nowego opiekuna Biało-czerwonych odbędzie się dzisiaj na PGE Narodowym o godzinie 13:00. Tymczasem do przestrzeni medialnej trafiły wieści o zarobkach portugalskiego trenera. Ile zarabia selekcjoner Polski?

  • Kończy się saga z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski
  • Stery nad Biało-czerwonymi przejmie Fernando Santos
  • 68-latek zarobi krocie jako nowy opiekun polskiej ekipy

Fernando Santos najlepiej opłacanym selekcjonerem reprezentacji Polski w historii

Fernando Santos nie długo pozostanie bezrobotny. Jeszcze w trakcie mundialu w Katarze odpowiadał za wyniki reprezentacji Portugalii. Po zakończeniu turnieju został zwolniony. Jego miejsce zajął Roberto Martinez, który swoją drogą też był jednym z kandydatów do zastąpienia Czesława Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji Polski.

68-letni trener według informacji dziennikarza Fabrizio Romano ma związać się z polską kadrą kontraktem do 2026 roku. Z kolei Cezary Kowalski z Polsatu Sport ujawnił, ile zarabiać ma nowy opiekun Biało-czerwonych. Doświadczony trener, mogący pochwalić się tytułem mistrza Europy z 2016 roku, ma zarabiać miesięcznie 916 tysięcy złotych. Jednocześnie rocznie pensja Fernando Santosa będzie oscylować w granicach 2,5 miliona euro.

Portugalski szkoleniowiec znany jest z tego, że stawia na grę w ustawieniu z czterema defensorami. W przeszłości prowadził nie tylko reprezentację Portugalii, ale także reprezentację Grecji. W swoim CV ma także takie kluby jak: PAOK Saloniki, Benfika, AEK Ateny, czy Sporting Lizbona.

Największymi sukcesami Fernando Santosa są triumfy z reprezentacją Portugalii na Euro 2016 roku i w Lidze Narodów UEFA w sezonie 2018/2019.

Czy Fernando Santos to dobry wybór władz PZPN?

Tak 39%
Nie 45%
Nie wiem / trudno powiedzieć 16%
98+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem / trudno powiedzieć

Czytaj więcej: Fernando Santos najstarszym selekcjonerem reprezentacji Polski w historii

Komentarze