Szpakowski żąda zmian w reprezentacji. “Santos nikogo nie odkrył”

Reprezentacja Polski w niedzielny wieczór doznała trzeciej porażki w trakcie trwających eliminacji mistrzostw Europy. Tymczasem na bezkompromisowy komentarz na temat postawy Biało-czerwonych pozwolił sobie legendarny komentator Dariusz Szpakowski w audycji "Misja Futbol" na kanale Przeglądu Sportowego Onet.

Dariusz Szpakowski
fot. Imago / Tomasz Markowski / NEWSPI Na zdjęciu: Dariusz Szpakowski
  • Reprezentacja Polski wciąż ma szanse na to, aby awansować na Euro 2024
  • Dariusz Szpakowski po porażce z Albanią domaga się zmiany selekcjonera
  • Znany komentator ma jednoznaczne oczekiwania dotyczące ewentualnego następcy Fernando Santosa

Szpakowski chce Polaka w roli nowego selekcjonera

Reprezentacja Polski po przegranym starciu z Albanią (0:2) w Tiranie mocno skomplikowała swoją drogę w kierunku mistrzostw Europy. Na dzisiaj wszystko wskazuje na to, że Biało-czerwoni będą musieli rywalizować o miejsce na Euro 2024 w barażach, które odbędą się w marcu przyszłego roku.

Tymczasem Dariusz Szpakowski w audycji “Misja Futbol” na kanale Przeglądu Sportowego Onet nie zostawił suchej nitki na podopiecznych Fernando Santosa.

Kto może zastąpić Fernando Santosa? Nie tylko Papszun ciekawą opcją
Marek Papszun

Papszun niekoniecznie musi przejąć kadrę Reprezentacja Polski w eliminacjach do mistrzostw Europy ma do rozegrania jeszcze trzy spotkania, z czego dwa na PGE Narodowym. Biało-czerwonych czekają potyczki z: Wyspami Owczymi, Mołdawią i Czechami. Tymczasem ruszyła już giełda z nazwiskami na następcę aktualnego selekcjonera reprezentacji Polski. Faworytem do przejęcia sterów po Fernando Santosie wydaje się Marek

Czytaj dalej…

– Trochę w swoim życiu przeżyłem, kilku selekcjonerów i trochę sytuacji. Znowu się znaleźliśmy w takiej, w której matematyka mówi, że mamy jeszcze teoretyczne szanse na awans bezpośredni. Tylko takie liczenie, to wracanie do dawnych, zamierzchłych i smutnych czasów – mówił doświadczony komentator.

Na co liczymy? Przede wszystkim na baraże albo na szczęśliwy zbieg okoliczności. Pierwsza konstatacja po tym wczorajszym spotkaniu dla mnie jest taka, że na pewno trenerem powinien być Polak. Bo jeśli weźmiemy Santosa i jego decyzje personalne, to nikogo nie odkrywa dla reprezentacji – dodał Szpakowski.

Czytaj więcej: Santos pozorował działania? 700 tysięcy złotych miesięcznie wyrzucone w błoto

Komentarze