Santos pozorował działania? 700 tysięcy złotych miesięcznie wyrzucone w błoto

Reprezentacja Polski pod wodzą Fernando Santosa nie zaliczyła progresu, którego oczekiwał między innymi prezes PZPN. Tymczasem ciekawą statystykę na temat debiutantów u poszczególnych selekcjonerów przekazał na X dziennikarz Kacper Tomczyk z TVP Sport.

Fernando Santos
fot. Imago / Piotr Kucza / FOTOPYK / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Fernando Santos
  • Ważą się losy Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski
  • Ciekawe wiadomości na X przekazał dziennikarz Kacper Tomczyk z TVP Sport
  • Informacje dotyczą liczby debiutantów u ostatnuch opiekunów Biało-czerwonych

Fernando Santos nie wykreował nowych reprezentantów

Reprezentacja Polski na 2023 roku miała jasny cel, aby wywalczyć awans na mistrzostwa Europy. Rzeczywistość jest jednak taka, że finalnie Biało-czerwoni mogą znaleźć się na przyszłorocznym turnieju najpewniej dopiero po przebrnięciu ewentualnych baraży.

Tymczasem dziennikarz Kacper Tomczyk przekazał na X ciekawe informacje związane z debiutantami w kadrze. Pod względem bilans Fernando Santosa jest fatalny.

W ostatnim czasie zmian na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski nie brakowało. Częste tego typu działania były podejmowane od zwolnienia Adama Nawałki. W każdym razie poszczególni trenerzy starali się szukać nowych kadrowiczów. Na przykład Jerzy Brzęczek powołał 13 debiutantów, a jego następca Paulo Sousa dał szanse 12 zawodnikom bez przeszłości w drużynie narodowej.

Czesław Michniewicz okazję do debiutu dał sześciu graczom. Z kolei pod wodzą Fernando Santosa nie zadebiutował żaden zawodnik.

We wtorek ma zostać podjęta decyzja w sprawie przyszłości aktualnego selekcjonera. Spotkanie Cezarego Kuleszy z Fernando Santosem jest zaplanowane na godzinę 10:00. W związku z tym około południa we wtorek 12 września może zostać ogłoszona oficjalna decyzja na temat przyszłości Portugalczyka, który jako opiekun reprezentacji Polski inaksuje 700 tysięcy złotych miesięcznie.

Czytaj więcej: Wyciekły wieści na temat terminu spotkania Kulesza-Santos

Komentarze