Santos żegna się ze współpracownikami. Dwóch faworytów do objęcia reprezentacji Polski

Fernando Santos nie będzie dłużej sprawował funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. W środę Portugalczyk udał się do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej, aby pożegnać się ze współpracownikami i rozwiązać swój kontrakt.

Michał Probierz
fot. Imago/LUKASZ GROCHALA / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Michał Probierz
  • Wrześniowe zgrupowanie będzie dla Fernando Santosa ostatnim w roli selekcjonera reprezentacji Polski
  • Po porażce z Albanią dojdzie do pożegnania z doświadczonym szkoleniowcem
  • Wśród faworytów do zastąpienia Portugalczyka wymienia się głównie dwa nazwiska

Santos żegna się z Biało-Czerwonymi

Wrześniowe zgrupowanie przelało czarę goryczy, jeśli chodzi o przyszłość Fernando Santosa. Porażka z Albanią przesądziła o zwolnieniu doświadczonego szkoleniowca. W środę udał się on do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej, aby pożegnać się ze współpracownikami i ustalić ostatnie kwestie dotyczące warunków rozstania.

Santos pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski od stycznia 2023 roku. Zastąpił Czesława Michniewicza, którego kontrakt po mistrzostwach świata w Katarze nie został przedłużony.

Do kolejnych meczów eliminacji Mistrzostw Europy czasu już niewiele. Cezary Kulesza musi więc podjął błyskawiczną decyzję w sprawie następcy Santosa. W mediach wymieniane są najczęściej nazwiska dwóch kandydatów – Marek Papszun oraz Michał Probierz. Pierwszy z nich po odejściu z Rakowa Częstochowa pozostaje na trenerskim bezrobociu, zaś drugi odpowiada za wyniki kadry młodzieżowej.

Zobacz również: To już pewne. Uznany dziennikarz przekazał wiadomości na temat przyszłości Fernando Santosa

Komentarze