Probierz mógł zostać selekcjonerem szybciej? Boniek zdradził szczegóły

Zbigniew Boniek w rozmowie z portalem "Meczyki.pl" zdradził, że myślał nad zatrudnieniem Michała Probierza po zwolnieniu Jerzego Brzęczka. Finalnie jednak wybór padł na Paulo Sousę.

Zbigniew Boniek
Obserwuj nas w
SOPA Images Limited / Alamy Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
  • Zbigniew Boniek ujawnił, że myślał o Michale Probierzu w roli selekcjonera
  • Były prezes PZPN zastąpił jednak Jerzego Brzęczka Paulo Sousą
  • Kadra pod wodzą Probierza właśnie awansowała na Euro 2024

Boniek uchyla rąbka tajemnicy

Reprezentacja Polski we wtorek zakwalifikowała się na Euro 2024 w Niemczach. Nasza droga na ten turniej wiodła przez baraże i mecze z Estonią oraz Walią. Finalnie jednak okazała się pomyślna, a spora w tym zasługa Michała Probierza, który objął kadrę narodową w trudnym momencie po Fernando Santosu i zdołał zakończyć cykl eliminacyjny z sukcesem. Teraz jednak Zbigniew Boniek ujawnił, że chciał zatrudnić byłego trenera m.in. Cracovii za czasów swojej prezesury. A dokładnie chodzi o moment, w którym Jerzego Brzęczka zastępował Paulo Sousa.

Doszedłem do wniosku, że chcę zmienić trenera. Wtedy wydawało mi się, że muszę szukać tylko za granicą. Ale szczerze mówiąc, myślałem też o Probierzu, był wtedy trenerem i wiceprezesem Cracovii, więc uznałem, że to jest za duże obciążenie i nie wracałem do tego tematu – powiedział w rozmowie z portalem “Meczyki.pl” popularny “Zibi”.

Czytaj więcej: Xabi Alonso zdecydował. Tak argumentował swój wybór

Komentarze