Xabi Alonso zdecydował. Tak argumentował swój wybór

Xabi Alonso rozstrzygnął wątpliwości co do swojej przyszłości. Hiszpan w kolejnym sezonie nadal będzie prowadził Bayer Leverkusen. Co powiedział 42-latek na oficjalnej konferencji prasowej?

Xabi Alonso
Obserwuj nas w
Belga News Agency / Alamy Na zdjęciu: Xabi Alonso
  • Xabi Alonso był łączony ze zmianą pracodawcy po tym sezonie
  • Ostatecznie Hiszpan nadal będzie prowadził Bayer Leverkusen
  • 42-latek przedstawił swoje plany na piątkowej konferencji prasowej

Xabi Alonso: Moja praca tutaj jeszcze się nie kończy

Xabi Alonso od dłuższego czasu był pierwszoplanowym bohaterem pogłosek “transferowych”. Hiszpana łączono z gigantami europejskiego futbolu. Wśród drużyn, które miałby objąć w kolejnym sezonie, wymieniano m.in. Real Madryt, Bayern Monachium i Liverpool. Nie wykluczano także pozostania w obecnym klubie.

42-latek postanowił, że będzie kontynuował swój pobyt w Bayerze, co ogłosił na oficjalnej konferencji prasowej. – Moja praca tutaj jeszcze się nie kończy. Zbierając wszystko razem, podjąłem tę ważną decyzję. Jestem przekonany, że jest ona słuszna – rozpoczął Hiszpan. – To mój pierwszy pełny sezon w roli trenera. Wciąż mam wiele rzeczy do udowodnienia i doświadczenia. W tej chwili mam sytuację, w której czuję się pewnie i naprawdę szczęśliwy – kontynuował.

– Przed nami jeszcze dwa miesiące, które będą bardzo intensywne i wymagające, ale mam nadzieję, że przyjemne. Będziemy jechać na pełnym gazie, aby osiągnąć wielkie cele, które mamy przed sobą. Zobaczymy, jak daleko uda nam się zajść, ale nasze życzenie jest jasne – dodał Alonso.

– Kiedy podjąłem tę decyzję, ważne było, aby podzielić się nią ze wszystkimi, ponieważ chcę odwdzięczyć się za szacunek, jaki mi okazali. Jestem wdzięczny tym ludziom, że uwierzyli: fanom, mojemu sztabowi, zawodnikom. Chcemy być ambitni i walczyć o wielkie rzeczy. Chcemy się poprawiać, utrzymać trzon zespołu. Wszyscy chcą podążać w tym samym kierunku i wprowadzić klub na inny poziom – zakończył hiszpański szkoleniowiec.

Xabi Alonso podjął właściwą decyzję?
Tak, kolejny sezon w Leverkusen to najlepszy możliwy wybór 90%
Nie, nowe rozgrywki to czas na zmiany i kolejne wyzwania, ale już poza Leverkusen 10%
91+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak, kolejny sezon w Leverkusen to najlepszy możliwy wybór
  • Nie, nowe rozgrywki to czas na zmiany i kolejne wyzwania, ale już poza Leverkusen

Komentarze