Paulo Sousa już po szczepieniu

Paulo Sousa
Paulo Sousa Grzegorz Wajda

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa skorzystał w poniedziałek z możliwości zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Wcześniej polski rząd poinformował również, że możliwość zaszczepienia przez zbliżającym się Euro 2020 otrzymają piłkarze polskiej reprezentacji oraz uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Szczepienia reprezentacji Polski rozpoczęte

Szczepienia sztabu reprezentacji Polski oraz piłkarzy umożliwiało wydane ponad dwa tygodnie temu przez polski rozporządzenie, który ma ułatwić polskim sportowcom przygotowania do ważnych imprez, które czekają ich latem. Obok samych piłkarzy możliwość zaszczepienia się otrzymali również członkowie sztabu szkoleniowego oraz inne osoby będące blisko kadry.

W poniedziałek w punkcie szczepień zlokalizowanym na Stadionie Narodowym w Warszawie zaszczepił się między innymi selekcjoner Paulo Sousa, natomiast szczepienia piłkarzy mają odbyć się po ich przylocie do Polski po zakończeniu ligowych sezonów. Wcześniej sport.tvp.pl informowało, że reprezentacja Polski zostanie zaszczepiona jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson.

“Bardzo się cieszę z decyzji o zaszczepieniu zawodników reprezentacji Polski przez Euro 2020, bo dzięki temu możemy bez ograniczeń dobierać skład na te ważne mecze. Szczepienia są kluczowe dla społeczeństwa, aby szybko zwalczyć tę chorobę” – napisał Paulo Sousa na swoim twitterowym koncie.

Turniej finałowy Euro 2020 zbliża się wielkimi krokami. W fazie grupowej Biało-Czerwoni zmierzą się ze Słowacją, Hiszpanią oraz Szwecją. Drużyna Paulo Sousy do turnieju przygotowywać się będzie podczas zgrupowanie w Opalenicy, natomiast bazą reprezentacji podczas samego turnieju będzie Trójmiasto.

Na 17 maja Paulo Sousa zapowiedział ogłoszenie szerokiej kadry, natomiast ostateczny skład mamy poznać 1 czerwca.

Polska
Słowacja
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 10. maja 2021 12:34.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze