Czesław Michniewcz podjął decyzję ws. Macieja Rybusa

Maciej Rybus
PressFocus Na zdjęciu: Maciej Rybus

Maciej Rybus stracił szanse na udział w tegorocznych finałach mistrzostw świata. Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz poinformował zawodnika, że ze względu na jego pozostanie w Rosji, nie będzie brał go pod uwagę przy najbliższych powołaniach.

  • Maciej Rybus przed tygodniem został zawodnikiem Spartaka Moskwa
  • Pozostanie w Rosji przekreśliło jego szanse na kontynuowanie występów w reprezentacji Polski
  • Czesław Michniewicz poinformował piłkarza, że nie skorzysta z jego usług w tym roku

Michniewicz zamknął drzwi przed Rybusem

Maciej Rybus jest jednym z polskich zawodników, którzy w poprzednim sezonie występowali na rosyjskich boiskach. 32-latek przez pięć ostatnich lat bronił barw Lokomotiwu Moskwa i nie zdecydował się na opuszczenie Rosji po brutalnej inwazji tego kraju na Ukrainę. Przed tygodniem 66-krotny reprezentant Polski zdecydował się na transfer do Spartaka Moskwa, co jak się okazuje przekreśliło jego szanse na dalsze reprezentowanie Polski.

W poniedziałkowe popołudnie Polski Związek Piłki Nożnej opublikował komunikat, w którym informuje o podjętem przez selekcjonera reprezentacji Polski Czesława Michniewicza decyzji.

“Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz po zakończonym w ubiegłym tygodniu zgrupowaniu kadry narodowej rozmawiał z przebywającym aktualnie w Polsce Maciej Rybusem. Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze” – czytamy w komunikacie.

Maciej Rybus w reprezentacji Polski debiutował w listopadzie 2019 roku w przegranym 0:1 towarzyskim meczu z Rumunią. Po raz ostatni w biało-czerwonych barwach wystąpił 12 listopada 2021 roku, w wygranym 4:1 meczu eliminacji mistrzostw świata z Andorą.

Zobacz także: Agent Rybusa bije się w pierś. “Przede wszystkim powinienem przeprosić”

Komentarze