Matty Cash z poważniejszym urazem. Reprezentant Polski będzie pauzował dłużej

Z powodu urazu łydki Matty Cash zszedł z boiska w meczu z Czechami już w dziewiątej minucie i przedwcześnie opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski. Obrońca Aston Villi ma pauzować nawet cztery tygodnie - informuje Jarosław Koliński.

Matty Cash
  • Matty Cash opuścił murawę w dziewiątej minucie meczu z Czechami
  • Obrońca nabawił się urazu łydki i wyjechał ze zgrupowania reprezentacji Polski
  • Przeprowadzone w Anglii badania wskazały, że Cash będzie pauzował nawet cztery tygodnie

Kilka tygodni przerwy dla reprezentanta Polski

Matty Cash piątkowego meczu z Czechami nie zaliczy do udanych z kilku powodów. Reprezentacja Polski przegrała w Pradze 1-3, a on sam spędził na murawie zaledwie dziewięć minut. Obrońca został wystawiony w pierwszym składzie, ale nabawił się urazu łydki i przedwcześnie opuścił boisko.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Cash nie zagra również w spotkaniu eliminacyjnym z Albanią, dlatego nieco wcześniej wyjechał ze zgrupowania. Prognozowano, że przerwa w grze potrwa raptem tydzień. Przeprowadzone w Anglii badania wskazały natomiast, że absencja defensora Aston Villi będzie nieco dłuższa.

Uraz okazał się poważniejszy, a 25-latek będzie pauzował przez trzy-cztery tygodnie. Ominą go więc ligowe mecze z Chelsea, Leicester City i Nottingham Forest. Cash może opuścić także rywalizację z Newcastle United, choć w tym przypadku decydujące będą postępy w rehabilitacji.