Obrońca reprezentacji nie ma wątpliwości. “Nie ma już żadnych wymówek”

"Nie mamy już miejsca na wpadki. Musimy się do nich dobrze przygotować i sięgnąć po komplet punktów. Nie ma już żadnych wymówek" - mówi Mateusz Wieteska w rozmowie z "sport.tvp.pl".

Mateusz Wieteska
Obserwuj nas w
IMAGO / Buzzi Na zdjęciu: Mateusz Wieteska
  • Mateusz Wieteska skomentował swój transfer do Cagliari
  • Obrońca odniósł się także do obecnej sytuacji wokół reprezentacji Polski
  • “Nie ma już żadnych wymówek” – mówi 26-latek

Wieteska pomoże kadrze?

Mateusz Wieteska w ostatnich miesiącach zrobił bardzo duży postęp. 26-latek poprzez grę w Clermont zyskał sporo doświadczenia, ale i jakości. Dobre występy w Ligue 1 zaowocowały transferem do Cagliari i sportowym awansem do Serie A. Dobrą grę stopera dostrzegł także Fernando Santos, który powołał byłego gracza Legii do reprezentacji Polski na najbliższe mecze kadry.

Wiemy, że czekają nas dwa bardzo istotne mecze. Nie mamy już miejsca na wpadki. Musimy się do nich dobrze przygotować i sięgnąć po komplet punktów. Nie ma już żadnych wymówek. Nie powiem, że przyjeżdżam tu jak do siebie, ale na kilku zgrupowaniach już byłem. Znam się trochę lepiej z chłopakami. Postaram się zrobić wszystko, żebym pomóc tej drużynie – mówi Mateusz Wieteska w rozmowie z “sport.tvp.pl”.

–  Kiedy przechodziłem do Clermont, to mówiłem otwarcie, że ten krok za jakiś czas ma być kolejnym do nowego klubu. Tak też się stało. Po jednym sezonie w Ligue 1 udało się zmienić klub na lepszy. Ligę również, bo włoska należy do TOP3 – dodał.

Czytaj więcej: Świderski podważa słowa Lewandowskiego. “W kadrze niczego nie trzeba oczyszczać”

Komentarze