Kołtoń podzielił się opinią na temat jednego z kandydatów na selekcjonera

Roman Kołtoń
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Roman Kołtoń

Reprezentacja Polski po tym, jak Paulo Sousa zdecydował się na pracę w brazylijskim Flamengo Rio de Janeiro, pozostaje bez selekcjonera. Nowe informacje na temat pracy prezesa PZPN w sprawie poszukiwania nowego opiekuna Biało-czerwonych przekazał dziennikarz Roman Kołtoń.

  • Prezes PZPN Cezary Kulesza do 19 stycznia ma podjąć decyzję w sprawie wyboru nowego selekcjonera
  • Jednym z kandydatów do zastąpienia Paulo Sousy w powszechnej opinii jest Adam Nawałka
  • Dziennikarz Roman Kołtoń na kanale Prawda Futbolu przedstawił swoje zdaniem na temat szans na powrót 69-latka do kadry

Kołtoń z jasnym stanowiskiem na temat Nawałki

Reprezentacja Polski już 24 marca rozegra baraż o awans na mundial w Katarze z Rosją. Zwycięzca tej potyczki zmierzy się z wygranym ze starcia Szwecja – Czechy. Wciąż natomiast nie wiadomo, kto poprowadzi Biało-czerwonych w tej konfrontacji.

Tajemnicą Poliszynela jest, że chętny na powrót do reprezentacji Polski, jest Adam Nawałka. Doświadczony trener aktualnie pozostaje bez pracy. Dziennikarz Prawdy Futbolu Roman Kołtoń przekonuje natomiast, że objęcie sterów nad Biało-czerwonymi przez tego szkoleniowca jest mało realne.

– Na dzisiaj Nawałka jest poza grą. Jeśli nie istnieje relacja, to znaczy, że prezes Kulesza chyba postawi na innego trenera – mówił Roman Kołtoń w swojej relacji na kanale Prawda Futbolu.

Prezes PZPN Cezary Kulesza wciąż nie kontaktował się z Nawałką, co sprawia, że ta kandydatura nie jest brana pod uwagę przez sternika polskiej centrali. 64-latek według mediów jest jednym z kilku kandydatów do zastąpienia Sousy. Wymieniono również Andreę Pirlo, Fabio Cannavaro, Cesare Prandellego, czy Andrija Szewczenkę.

Nawałka był selekcjonerem reprezentacji Polski w latach 2013-2018. Biało-czerwoni pod dowództwem byłego trenera między innymi Górnika Zabrze, czy Lecha Poznań znaleźli się w 1/4 finału Euro 2016 roku. W walce o półfinał przegrali z Portugalią w konkursie jedenastek. 69-letni trener od 2019 roku nie pracuje w zawodzie trenera.

Czytaj więcej: Prezes PZPN skasował kilka kandydatur na nowego selekcjonera

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 21 stycznia 2022 07:44.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze