Kołtoń ocenił wybory Probierza. “Pokazał, że w niego nie wierzy”

Reprezentacja Polski zagra we wtorek z Walią o awans na Euro. W kadrze meczowej zabraknie Jakuba Modera. Roman Kołtoń w programie na kanale Meczyki.pl skomentował decyzję Michała Probierza.

Michał Probierz
Obserwuj nas w
fot. Imago/SOPA Images Na zdjęciu: Michał Probierz
  • Reprezentacja Polski gra z Walią o awans na Euro
  • Michał Probierz nie powołał do kadry meczowej Jakuba Modera
  • Roman Kołtoń uważa, że Probierz nie ufa pomocnikowi Brighton

Probierz zrezygnował z Modera. Kołtoń ocenia

Reprezentacja Polski walczy o awans na Mistrzostwa Europy. We wtorek zmierzy się z Walią, a od wyniku tego spotkania zależy gra na turnieju w Niemczech. Biało-Czerwoni kilka dni temu pokonali w półfinale baraży Estonię, która nie okazała się wymagającym przeciwnikiem. W Cardiff należy spodziewać się zupełnie innego, znacznie trudniejszego spotkania.

W poniedziałkowy wieczór ogłoszono kadrę meczową na starcie z Walią. Zabrakło w niej miejsca dla Jakuba Modera, Pawła Wszołka i Pawła Bochniewicza. Sporo wątpliwości wywołała decyzja Michała Probierza w sprawie pomocnika Brighton, który przez wielu uznawany jest za zbawienie środka pola reprezentacji.

Moder wrócił jakiś czas temu na boisko po bardzo ciężkiej kontuzji. Wciąż nie jest jednak w pełni dysponowany, o czym świadczy częstotliwość gry w Brighton. Probierz uznał, że bardziej przydadzą mu się inni gracze. Jego decyzję ocenił Roman Kołtoń.

– Brakuje mi Modera w kadrze meczowej. Myślę, że Probierz oglądał go w treningach i uznał, że to nie jest to. Z drugiej strony – Moder grał w Premier League i Pucharze Anglii, więc pytanie, czy to co pokazał z Estonią miało jakiekolwiek znaczenie. Probierz pokazał, że nie wierzy w Modera na tyle, żeby liczyć na niego w końcówce lub w dogrywce w Cardiff – rozważał dziennikarz w programie na kanale Meczyki.pl.

Zobacz również: Polska pokona Walię i awansuje na Euro 2024? Oto zdanie kibiców

Komentarze