“Nie możemy zdobyć kilku bramek z Wyspami Owczymi. Czego mamy szukać na Euro?”

"Jeżeli nie możemy zdobyć kilku bramek w takim spotkaniu, jak z Wyspami Owczymi, to nie wiem, czego mamy szukać na Euro" - grzmi Jacek Bąk, były kapitan kadry w rozmowie ze "sport.tvp.pl".

Fernando Santos, reprezentacja Polski
IMAGO / ZUMA Wire Na zdjęciu: Fernando Santos, reprezentacja Polski
  • Jacek Bąk krytycznie wypowiedział się o ostatnich meczach reprezentacji Polski
  • Były kapitan kadry jest zły na styl, a właściwie jego brak
  • “Nie widać żadnego wypracowanego stylu” – mówi

“Nie wiem, czego mamy szukać na Euro”

Reprezentacja Polski pod wodzą Fernando Santos przeżywa bardzo trudne chwile. Po kompromitacji w meczu z Mołdawią przyszedł czas na spotkanie z Wyspami Owczymi. Tym razem na własnym obiekcie udało się wygrać, ale przynajmniej do 70. minuty meczu gra pozostawiała bardzo wiele do życzenia. Nie było widać stylu, a jedyny pomysł na grę polegał na podaniach za linię obrony rywali. Krytyczny głos zabrał Jacek Bąk.

Nie widać żadnego wypracowanego stylu i chyba każdy kibic to dostrzega. Ten zespół potrzebuje bodźców, a on ich nie daje. Ta drużyna usypia, a selekcjoner razem z nią. Jest hamulcowym tej reprezentacji. Santos nie ma koncepcji. W grze nie widzę żadnej taktyki. Najpierw skreślił Grzegorza Krychowiaka, a teraz powołał go i wystawił w podstawowym składzie. Cały czas odnoszę wrażenie, że Portugalczyk nie zna naszych zawodników, nie rozumie naszej mentalności – powiedział Bąk dla “sport.tvp.pl”.

Jeżeli nie możemy zdobyć kilku bramek w takim spotkaniu, jak z Wyspami Owczymi, to nie wiem, czego mamy szukać na Euro – dodał były kapitan kadry.

Czytaj więcej: Zwycięzca Złotej Piłki docenia Lewandowskiego. “Chylę przed nim czoła”

Komentarze