Buksa z kolejnym golem w MLS [WIDEO]

Adam Buksa
PressFocus Na zdjęciu: Adam Buksa

Napastnik reprezentacji Polski Adam Buksa zdobył kolejnego gola na boiskach amerykańskiej Major League Soccer. 25-letni zawodnik tym razem przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny w wyjazdowym meczu z CF Montreal.

• Adam Buksa zdobył kolejnego gola na boiskach Major League Soccer
  • 25-letni reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców New England Revolution w wygranym 4:1 wyjazdowym meczu z CF Montreal
  • Dla Buksy był to 13. gol w obecnym sezonie

Buksa po raz 13.

Buksa tradycyjnie już zagrał w podstawowym składzie swojego zespołu i za zaufanie ponownie odpłacił się wpisaniem na listę strzelców. Polski napastnik umieścił piłkę w bramce rywali w 17. minucie, celnie uderzając głową z pięciu metrów po dośrodkowaniu z prawej strony pola karnego. W tym momencie New England Revolution prowadziło z CF Montreal 2:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gości 4:1.

Dla Buksy, który spędził na murawie pełne 90 minut, był to już trzynasty gol w obecnym sezonie. Drużyna Polaka zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w konferencji wschodniej MLS.

Udany debiut w reprezentacji Polski

Wysoką formę Buksa potwierdził również we wrześniu, kiedy miał okazję zadebiutował w reprezentacji Polski. Najpierw wpisał się na listę strzelców w swoim debiucie przeciwko Albanii, a następnie trzy razy trafił do siatki w spotkaniu z San Marino. Napastnik wystąpił również od pierwszej minuty w zremisowanym 1:1 meczu z Anglią.

Swój dorobek w biało-czerwonych barwach będzie mógł poprawić już niedługo. Znalazł się bowiem w ogłoszonej przez Paulo Sousę kadrze na październikowe mecze eliminacji mistrzostw świata z San Marino (9 września)  i Albanią (12 września).