Maciej Skorża był blisko kolejnego sukcesu. Porażka w finale

Maciej Skorża miał okazję na zdobycie kolejnego trofeum w Kraju Kwitnącej Wiśni. Prowadzona przez Polaka Urawa Red Diamonds dotarła do finału Pucharu Ligi Japońskiej, gdzie niestety przegrała 1:2 z Avispą Fukuoka.

Maciej Skorża
IMAGO / AFLOSPORT Na zdjęciu: Maciej Skorża
  • Urawa Red Diamonds przegrała w finale Pucharu Ligi Japońskiej
  • Avispa Fukuoka okazała się lepsza i pokonała zespół Macieja Skorży 2:1
  • 51-letni trener zatem nie sięgnie po kolejne trofeum z tym klubem

Japonia. Puchar Ligi nie dla drużyny Macieja Skorży

Prowadzona przez Macieja Skorżę Urawa Red Diamonds była blisko kolejnego sukcesu. Zespół Polaka zameldował się bowiem w finale Pucharu Ligi Japońskiej, gdzie jednak ostatecznie musiał uznać wyższość Avispy Fukuoka.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny, która ma siedzibę w Fukuoce. Podopieczni Macieja Skorży fatalnie rozpoczęli dzisiejsze spotkanie – do przerwy przegrywali 0:2. Po zmianie stron coś drgnęło i w 67. minucie gola na 1:2 zdobył Takahiro Akimoto.

Wyrównać w doliczonym czasie gry mógł znany z występów w Legii Warszawa Jose Kante, ale Gwinejczyk trafił w słupek. Przypomnijmy, że Urawa Reds pod wodzą byłego trenera Lecha Poznań oraz Wisły Kraków w sezonie 2021/2022 wygrała Azjatycką Ligę Mistrzów.