Luis Suarez
Luis Suarez fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Media: Ajax złożył ofertę ws. piłkarza Barcy

Według doniesień hiszpańskich dziennikarzy AFC Ajax złożył ofertę FC Barcelonie w sprawie pozyskania Luisa Suareza. Jeśli transakcja z udziałem Urugwajczyka stanie się faktem, to ofensywnie usposobiony zawodnik wróci do teamu z Amsterdamu po dziewięciu latach przerwy.

Czytaj dalej…

Informacje na temat ewentualnej przeprowadzki zawodnika z Barcy do Ajaxu pojawiły się w audycji El Chiringuito. Przedstawiciel Eredivisie zamierza podobno wyłożyć 15 milionów euro na transfer Suareza.

Będzie powrót po latach?

W powszechnej opinii sternicy Dumy Katalonii nie zamierzają robić zawodnikowi żadnych problemów w kontekście ewentualnego transferu. Od kilku dni media w Hiszpanii donoszą, że w szeregach wicemistrzów La Liga ma dojść do zmian w zespole, co może zwiastować wiele rozstań z zawodnikami.

Suarez, który ma umowę ważną z Barcą do końca czerwca 2021 roku, w ekipie z Holandii zaliczył łącznie 159 meczów, w których zdobył 111 bramek. Gdyby transfer z udziałem Urugwajczyka stał się faktem, to w jego miejsce miałby trafić Lautaro Martinez, znajdujący się od kilku miesięcy w orbicie zainteresowania władz Blaugrany.

Komentarze