Mistrzowski mecz Grabary. Wybronił arcyważnego karnego

Kamil Grabara
Pressfocus Na zdjęciu: Kamil Grabara

Kamil Grabara obronił rzut karny przy wyniku 1:0 dla swojej drużyny. Finalnie jego FC Kopenhaga wygrała 2:0 i jest krok od zdobycia mistrzostwa Danii.

• W niedzielnym meczu z Randers Kamil Grabara obronił rzut karny
  • Interwencja Polaka może być na wagę mistrzostwa
  • Jego Kopenhaga jest blisko wywalczenie tytułu w lidze duńskiej

Polak kluczowym ogniwem zespołu

Nie od dziś wiadomo, że selekcjonerzy reprezentacji Polski w każdym roczniku mają do dyspozycji mnóstwo jakościowych bramkarzy. Biało-czerwoni grają oraz wyróżniają się za granicą, czego przykładem jest między innymi Kamil Grabara.

23-latek przed tym sezonie opuścił definitywnie Liverpool i przeniósł się do Skandynawii. Grabara wzmocnił Kopenhagę, co okazało się bardzo dobrym zespołem. W nowym zespole Polak szybko udowodnił swoje umiejętności. W tym sezonie rozegrał już 42 spotkania. 20-krotnie nie dał się pokonać.

O kolejne czyste konto Grabara starał się w niedzielnym meczu duńskiej Superligi. Jego Kopenhaga grała na wyjeździe z Randers. Walcząca o mistrzostwo drużyna Polaka wygrywała 1:0, po tym jak gola w 60. minucie strzelił Hakon Arnar Haraldsson.

11 minut później Randers mogło doprowadzić do remisu, ponieważ sędzia podyktował rzut karny. Odpowiedzialność na siebie wziął Stephen Odey. Nigeryjski napastnik przegrał jednak pojedynek z Grabarą, który rzucił się tam gdzie leciała piłką i obronił strzał. Później Kopenhaga zdobyła drugą bramkę. Tym samym przypieczętowała triumf 2:0 i prawdopodobne mistrzostwo Danii. Drugie w tabeli Midtjylland ma bowiem sześć punktów straty oraz znacznie gorszy bilans bramkowy, a ten czynnik decyduje o mistrzostwie w przypadku równej liczby zdobytych punktów.