Klubowe MŚ: Maciej Skorża bez medalu po zaciętej rywalizacji

Urawa prowadzona przez Macieja Skorżę zakończyła Klubowe Mistrzostwa Świata bez medalu. W meczu o brąz lepsze okazało się Al Ahly.

Maciej Skorża
IMAGO / Jose Breton Na zdjęciu: Maciej Skorża
  • Al Ahly pokonało Urawę 4:2
  • Maciej Skorża zakończył Klubowe MŚ bez medalu
  • Polski trener żegna się z japońską drużyną

Urawa przegrała z Al Ahly. Maciej Skorża bez medalu KMŚ

Mecz o 3. miejsce Klubowych Mistrzostw Świata z pewnością zadowolił kibiców. Po zaciętej rywalizacji po brąz sięgnęło Al Ahly, pokonując japońską Urawę 4:2. Zespół Macieja Skorży był uznawany w tym spotkaniu za minimalnego faworyta.

Po 25 minutach wydawało się, że wszystko jest już rozstrzygnięte. Gole Ibrahima i Tau dały Al Ahly prowadzenie 2:0. Jednak tuż przed przerwą gola kontaktowego zdobył Jose Kante, czyli napastnik znany z występów w Wiśle Płock i Legii Warszawa.

Po przerwie wyrównanie, wykorzystując rzut karny, dał Urawie Alexander Scholz. Jak się później okazało, było to jedynie chwilowe przedłużenie nadziei na medal, ponieważ Al Ahly zdobyło kolejne dwa gole w 60. minucie i doliczonym czasie gry.

Dla Macieja Skorży był to prawdopodobnie pożegnalny mecz z Urawą. Wcześniej trener ogłosił odejście po zakończeniu sezonu.

Czytaj dalej: Skorża wypowiedział się na temat pracy w reprezentacji. “Mam wątpliwości, czy się nadaję”