Hyballa znów na lodzie. Były trener Wisły Kraków zwolniony z kolejnego klubu

Peter Hyballa znów trafia na trenerskie bezrobocie. NAC Breda poinformowała o rozstaniu z byłym szkoleniowcem Wisły Kraków.

Peter Hyballa
fot. PressFocus Na zdjęciu: Peter Hyballa
  • Peter Hyballa został zwolniony z NAC Breda
  • W poprzednim sezonie Niemiec przegrał w barażach o awans do Eredivisie
  • Były szkoleniowiec Wisły Kraków utrzymał się na swoim stanowisku kilka miesięcy

Ciąg dalszy braku stabilizacji

Peter Hyballa dał się poznać w Polsce jako trener o bardzo trudnym i wymagającym charakterze. Choć pod względem merytorycznym jest chwalony przez swoich byłych piłkarzy, wspominają oni także trudności w opanowywaniu przez Niemca emocji.

Po zwolnieniu z Wisły Kraków Hyballa zaliczył bardzo krótkie epizody w kilku kolejnych klubach. W Esbjerg i Turkgucu wytrzymał zaledwie trzy miesiące, zaś działacze AS Trencin rozstali się z nim po dwóch meczach.

W styczniu 2023 roku Hyballa wrócił do NAC Breda, gdzie trenował przed przyjazdem do Polski. W minionym sezonie otarł się o awans do Eredivisie, przegrywając w półfinale baraży. Obecną kampanię rozpoczął przeciętnie, gdyż w pięciu meczach zdobył siedem punktów. Po ostatniej porażce władze klubu postanowiły zakończyć z nim współpracę.

Co ciekawe – kibice nie do końca rozumieją decyzję klubu i sugerują, że o zwolnieniu wcale nie zadecydowały wyniki i kwestie sportowe.

Zobacz również: FC Barcelona może przedwcześnie rozstać się z Lewandowskim?! Hiszpanie ujawnili zapisy w umowie

Komentarze