FC Barcelona może przedwcześnie rozstać się z Lewandowskim?! Hiszpanie ujawnili zapisy w umowie

Robert Lewandowski mierzy się z coraz większą krytyką. Hiszpańskie media ujawniły zapisy w umowie, pozwalające FC Barcelonie zakończyć współpracę po sezonie 2024/2025.

Robert Lewandowski
fot. Imago/Jose Breton Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • Robert Lewandowski od kilku miesięcy nie jest w najlepszej dyspozycji
  • Polak mierzy się z coraz większą krytyką ze strony mediów
  • Zapisy w jego umowie umożliwiają FC Barcelonie przedwczesne rozstanie

Coraz większe kłopoty Polaka?

Robert Lewandowski zasilił FC Barcelonę w 2022 roku, podpisując z nią czteroletni kontrakt. Jego debiutancki sezon na Camp Nou był niezły, choć głównie za sprawą pierwszej części rozgrywek. Po mundialu Polak prezentował się dużo gorzej, choć finalnie zdobył koronę króla strzelców, a Duma Katalonii świętowała mistrzostwo Hiszpanii.

Problemy kapitana reprezentacji Polski zdają się jednak nie mieć końca. Wciąż nie jest w swojej najlepszej dyspozycji, czego efektem jest coraz większa krytyka ze strony mediów krajowych oraz zagranicznych. Hiszpanie dopatrują się nawet możliwych opcji dla klubu, który na pewno nie jest zadowolony z występów swojego gwiazdora.

Okazuje się, że Barcelona ma możliwość przedwczesnego zakończenia współpracy z Lewandowskim. Z zapisów w umowie wynika, że może zostać ona rozwiązana po sezonie 2024/2025, jeśli Polak rozegra mniej niż 55% spotkań.

Na ten moment Lewandowski jest numerem jeden w ataku Blaugrany. W przyszłym roku do rywalizacji o miejsce w składzie dołączy Vitor Roque, którego transfer sfinalizowano już jakiś czas temu. Tego lata Barcelona także poszukiwała wzmocnień ofensywy, pozyskując ostatecznie Joao Felixa.

Zobacz również: Gwiazdor Barcelony z urazem pleców. Wróci na mecz ligowy?

Komentarze