Grzegorz Krychowiak błysnął formą na starcie sezonu

Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak zaliczył asystę przy jednym z goli dla Lokomotiwu Moskwa w pierwszej kolejce nowego sezonu rosyjskiej Premier Ligi. Drużyna Polaka pokonała 3:1 Arsienał Tuła. Na boisku przebywał także Maciej Rybus.

• Lokomotiw Moskwa z dwoma Polakami w składzie rozpoczął walkę o mistrzostwo Rosji
  • Szczególnie dobrze zagrał Grzegorz Krychowiak
  • 31-latek zaliczył asystę i pomógł swojej ekipie wygrać 3:1

Udana rehabilitacja Krychowiaka

Minione tygodnie nie były łatwe dla Grzegorza Krychowiaka. Polak otrzymał czerwoną kartkę przeciwko Słowacji na Euro 2020, przeciwko Szwecji również nie zaprezentował się najlepiej. 31-latek nie ustrzegł się także błędu w meczu o Superpuchar Rosji. Wówczas wykonał zbyt krótkie podanie do kolegi, co skutkowało utratą gola i finalnie porażką 0:3 z Zenitem Sankt Petersburg.

Okazję do rehabilitacji Krychowiak otrzymał w pierwszej kolejce nowego sezonu rosyjskiej Premier Ligi. Jego zespół zaczął jednak źle, ponieważ to Arsienał Tuła strzelił gola na 1:0. Prowadzenie stracił dopiero w 80. minucie. Wtedy po rzucie rożnym futbolówka trafiła do Krychowiaka. 31-letni pomocnik opanował ją bez zarzutu i odegrał do Rifata Zhemaletdinova. Jego kolega z drużyny doprowadził do remisu, a później zapewnił Lokomotiwowi prowadzenie. Wynik spotkania na 3:1 ustalił Fedor Smolov.

Sobotnie starcie od pierwszej minuty rozpoczął także Maciej Rybus. Polak otrzymał od trenera 69 minut na pokazanie swoich umiejętności. Następnie został zmieniony. Lokomotiw jest jedną z czterech ekip, które mają komplet trzech punktów w rosyjskiej ekstraklasie. Dzięki temu zajmuje pozycję wicelidera.