De Zerbi rozwiązał umowę z Szachtarem

Roberto De Zerbi
fot. PressFocus Na zdjęciu: Roberto De Zerbi

Roberto De Zerbi w kolejnym sezonie nie będzie prowadził Szachtara Donieck. Włoch rozwiązał kontrakt z ukraińskim klubem, który obowiązywał do końca czerwca 2023 roku.

  • Roberto De Zerbi nie jest już trenerem Szachtara, przekazał dziennikarz Gianluca Di Marzio
  • Włoski trener nie wypełni jednocześnie kontraktu wygasającego z końcem czerwca 2023 roku
  • 43-latek ma już wypracowaną markę na rynku trenerów

De Zerbi rozstał się z Górnikami

Roberto De Zerbi przejął stery nad Szachtarem Donieck w maju 2021 roku. Włoski szkoleniowiec objął stery nad znaną ukraińską ekipą jeszcze zanim zmieniła się sytuacja na Ukrainie. Zdążył wygrać Superpuchar Ukrainy. Do momentu, gdy trwała liga, to Górnicy pod wodzą De Zerbiego byli na pierwszym miejscu.

Włoski trener w swoim CV ma też takie kluby jak: Sassuolo, czy Benevento oraz Palermo. Mimo zaledwie 43 lat jak na trenera ma już wyrobioną markę na rynku.

Urodzony w Brescii szkoleniowiec słynie z tego, że stawia na ustawienie 4-2-3-1. Do 2013 roku De Zerbi był piłkarzem, grając na pozycji ofensywnego pomocnika. Bronił barw między innymi takich ekip jak: Cluj, Napoli, czy Brescia.

Na dzisiaj niejasne jest, kiedy wystartuje nowy sezon ligi ukraińskiej. Ostatnia kampania została natomiast przerwana po rozegraniu 24. ligowych kolejek. Do tego momentu najlepszy był Szachtar, który jednak mistrzowskiego tytułu nie otrzymał.

Czytaj więcej: Kahn podzielił się opinią o Ronaldo. “Taki transfer niezgodny z naszą filozofią”

Komentarze