Mesut Oezil przechodzi na piłkarską emeryturę

Mesut Oezil
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mesut Oezil

Mesut Oezil zdecydował się na zakończenie piłkarskiej kariery – informuje turecki dziennikarz Yakup Cinar. Jego kontrakt z Basaksehir został rozwiązany za porozumieniem stron. Wkrótce powinniśmy się doczekać oficjalnego komunikatu.

  • Mesut Oezil kończy piłkarską karierę
  • Ofensywny pomocnik rozwiązał kontrakt z Basaksehir
  • W obecnym sezonie przebywał na boisku przez zaledwie 187 minut

Koniec bogatej kariery

Mesut Oezil przez lata uchodził za jednego z najlepszych rozgrywających na świecie. Swoimi niekonwencjonalnymi podaniami zachwycał kibiców Realu Madryt, Arsenalu, Schalke czy reprezentacji Niemiec. W ostatnim czasie 34-latek przeszedł już nieco na peryferia futbolu, bowiem po odejściu z Premier League związał się z tureckim Fenerbahce.

Przed startem tego sezonu trafił do Basaksehir, gdzie miał nawiązać do występów ze swoich najlepszych lat. Nie ułożyło się to jednak po jego myśli, na co spory wpływ miały również problemy zdrowotne. Były reprezentant Niemiec przebywał na boisku łącznie przez zaledwie 187 minut, nie zaliczając w tym czasie żadnej bramki ani asysty.

Trudne chwile zmusiły Oezila do podjęcia decyzji o zakończeniu piłkarskiej kariery. O swoim zamiarze poinformował już kolegów z drużyny, a także władze klubu. Jego kontrakt z Basaksehir także został już rozwiązany.

Tureckie media przekonują, że oficjalnego komunikatu ze strony piłkarza powinniśmy się spodziewać w ciągu najbliższych godzin.

Oezil ma za sobą bardzo barwną karierę. Przez trzy lata reprezentował barwy Realu Madryt, z którym zdobył mistrzostwo Hiszpanii. Świetnie radził sobie także w Arsenalu, gdzie spędził łącznie niespełna osiem lat.

Zobacz również:

Gdzie trafi Isco? Może dołączyć do Polaka
Isco

Wobec fiaska negocjacji z Unionem Berlin Isco nadal szuka klubu, którego barwy będzie reprezentował w drugiej części sezonu. Hiszpan koniecznie chce znaleźć pracodawcę w ciągu kilku najbliższych dni. Najnowsze doniesienia sugerują, że 30-latek jest bliski gry w Turcji. Wychowanek Valencii może dołączyć do Polaka. Isco szuka klubu, w którym zagra w drugiej części sezonu Hiszpan

Czytaj dalej…

Komentarze