Bilić jednak nie dla Fenerbahce

Slaven Bilić
Pressfocus Na zdjęciu: Slaven Bilić

Według polskich doniesień, Slaven Bilić również znajduje się na radarze PZPN, ale doświadczonego trenera wiązano ostatnio z przejęciem sterów w Fenerbahce. Jak się okazało, klub ma już nowego szkoleniowca i nie jest nim Chorwat.

  • Fenerbahce pochwaliło się nowym trenerem
  • W ostatnich dniach z pracą w tym klubie łączono Slavena Bilicia
  • Chorwat ostatecznie wciąż jest bez pracy, więc nadal liczy się w walce o kontrakt w PZPN

Fenerbahce ma nowego trenera i nie jest to Slaven Bilić

Stopniowo grono kandydatów na nowego selekcjonera Polski się zwęża. Nadal jednak interesująco wygląda powiązanie Slavena Bilicia z pracą w PZPN. Co prawda, 54-latek na pewno nie narzeka na brak ofert.

Ostatnio rozstał się chińskim BJ Guoan, do którego trafił rok temu. Zaraz po tej decyzji, szybko zaczęto łączyć go z przejęciem sterów w Fenerbahce. Wątpliwości szybko zostały rozwiązane, a szkoleniowcem tureckiego giganta został ostatecznie Ismail Kartal.

Kulesza wkrótce zdecyduje

Cezary Kulesza zapowiedział już wcześniej, że kadrowicze usłyszą nazwisko nowego selekcjonera najpóźniej do 19 stycznia. Nie jest to sztywny termin, stąd musimy uzbroić się w cierpliwość.

Z polskiego otoczenia ciągle dochodzą głosy twierdzące, że na marcowe baraże lepiej wziąć sprawdzoną opcję. W takim wypadku faworytem do pracy z Biało-czerwonymi jest Adam Nawałka.

Niewykluczone również, że wybór padnie na innego trenera. Slaven Bilić ma całkiem interesujące CV. Trenował West Ham czy West Brom, a także może pochwalić się ośmioletnim stażem w reprezentacji Chorwacji.

Czytaj więcej: Brzęczek blisko nowej pracy. Ma poprowadzić reprezentację

Komentarze

Comments 2 comments

Widziałbym tego szkoleniowca w roli selekcjonera reprezentacji Polski. Duże doświadczenie, w tym w pracy z kadrą Chorwacji, charyzma, autorytet – to są argumenty na tak. Szkoda, że naszej federacji raczej nie będzie stać na zatrudnienie takiego nazwiska. Z drugiej strony, a czy nas stać na to by nie awansować na mudial i losowanie z trzeciego koszyka w kolejnych eliminacjach?