Brzęczek blisko nowej pracy. Ma poprowadzić reprezentację

Jerzy Brzęczek
Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Jerzy Brzęczek

Wcześniejsze plotki okazały się prawdziwe. Według portalu WP Sportowe Fatky, Jerzy Brzęczek jest bardzo blisko powrotu na ławkę. Najnowsze wieści łączą 50-latka z objęciem sterów w reprezentacji Kosowa.

  • Jerzy Brzęczek coraz bliżej powrotu do pracy
  • Były selekcjoner Polski może przejąć kolejną reprezentację
  • Szkoleniowiec jest poważnym kandydatem na selekcjonera Kosowa

Brzęczek wraca do gry

Od roku Jerzy Brzęczek odpoczywa od trenerskich obowiązków. Nie myśli jednak o powrocie do polskiej kadry, a jeszcze kilka tygodni temu był realnym kandydatem do pracy w Jagiellonii. Finalnie do Białystoku trafił Piotr Nowak, z kolei Brzęczek jest głodny innego wyzwania.

Jak przekazał portal WP Sportowe Fakty, 50-latek ma spore szansę na objęcie sterów w kadrze Kosowa. Co więcej, szkoleniowiec miał już spotkanie z tamtejszą federacją, które podobno zakończyło się całkiem pozytywnie. Teraz Jerzy Brzęczek czeka jedynie na telefon z konkretną ofertą.

Saga z polskimi trenerami w Kosowie rozpoczęła się już wcześniej. Gdy Paulo Sousa zrezygnował z kontraktu, Adam Nawałka automatycznie został okrzyknięty następcą Portugalczyka.

Niespodziewanie media z Bałkanów pomyliły naszych selekcjonerów, uznając, że to właśnie Nawałka był ostatnim opiekunem reprezentacji. Chodziło oczywiście o Brzęczka, stąd nastąpiła wielka pomyłka, co już wcześniej zdementował sam zainteresowany.

Kosowo dopiero od kilku lat regularnie uczestniczy w piłkarskich zawodach na Starym Kontynencie. Od 2016 r. drużyna narodowa nie awansowała jednak na żaden wielki turniej, a jedynym dotychczasowym osiągnięciem jest triumf w grupie Ligi Narodów. Ostatnie eliminacje do mundialu pozostawiły wiele do życzenia, dlatego działacze szukają teraz osoby z doświadczeniem na podobnym stanowisku.

Czytaj więcej: Krzysztofa Piątka gra o wszystko

Komentarze