Najpierw ograli Barcelonę, teraz rozgromili Real. Alkmaar rewelacją Młodzieżowej Ligi Mistrzów

Real Madryt na etapie ćwierćfinału zakończył zmagania w tegorocznej edycji Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Na drodze podopiecznych Alvaro Arbeloi stanął AZ Alkmaar, który wcześniej wyeliminował też FC Barcelonę.

Vinicius Tobias
PressFocus Na zdjęciu: Vinicius Tobias
  • Alkmaar jest rewelacją tej edycji Młodzieżowej Ligi Mistrzów
  • Holenderska ekipa w 1/8 finału poradziła sobie z FC Barceloną
  • W ćwierćfinale zespół Jana Sierksmy upokorzył Real Madryt

Hiszpanie niestraszni młodym Holendrom, Alkmaar dzieli i rządzi w Europie

AZ Alkmaar U-19 w środowe popołudnie na własnym obiekcie podejmował Real Madryt U-19 w ćwierćfinałowym spotkaniu Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Królewscy byli zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale ostatecznie to Holendrzy wyszli zwycięsko ze starcia i zameldowali się w półfinale.

Podopieczni Jana Sierksmy wygrali aż 4:0 z drużyną prowadzoną przez Alvaro Arbeloę. Młodzi piłkarze Los Blancos lepiej rozpoczęli dzisiejszy mecz od swoich rówieśników z Holandii, ale z upływem minut coraz groźniejsi stawali się utalentowani zawodnicy gospodarzy.

Na listę strzelców wpisali się Ernest Poku, Mexx Meerdink oraz dwukrotnie Daniel Beukers. Warto zaznaczyć, że Kaaskoppen w 1/8 finału UEFA Youth League pewnie pokonali także inny hiszpański zespół – FC Barcelonę (3:0).

W final four Młodzieżowej Ligi Mistrzów zameldował się już również AC Milan, dla którego w spotkaniu z Atletico Madryt (2:0) jedną z bramek zdobył Dariusz Stalmach. AZ Alkmaar w półfinale zmierzy się ze Sportingiem Lizbona.

  • Czytaj więcej:
Busquets otrzymał pierwszą ofertę kontraktu od Barcelony
Sergio Busquets

Czy Barcelona zdoła zatrzymać Busquetsa? Mundo Deportivo twierdzi, że Sergio Busquets otrzymał możliwość rocznego przedłużenia kontraktu z FC Barceloną. W umowie istnieje także zapis przedłużenia o kolejny sezon uzależniony od ilości rozegranych minut w przyszłej kampanii. Ponadto odnowienie obejmuje ogromną redukcję płac w porównaniu z tym, co obecnie zarabia Busquets. Ostateczna decyzja leży teraz w

Czytaj dalej…

Komentarze