Aleksander Ceferin: najłatwiej jest atakować UEFA i FIFA

Aleksander Ceferin
Pressfocus Na zdjęciu: Aleksander Ceferin

W trakcie zeszłego sezonu zarówno Pep Guardiola jak i Juergen Klopp krytykowali władze Premier League, a także UEFA z uwagi na przeładowanie sezonu meczami, co nie służy zdrowiu zawodników. Prezydent piłkarskiej organizacji – Aleksandr Ceferin postanowił odpowiedzieć obu szkoleniowcom za pośrednictwem mediów. Zdaniem Słoweńca ich słowa były nie na miejscu.

  • Trenerzy i piłkarze narzekają na nadmiar meczów w sezonie
  • Najmocniej działania FIFA i UEFA krytykowali Guardiola i Klopp
  • Zdaniem prezydenta UEFA, prawo do narzekania mają pracownicy fabryk, a nie piłkarze i trenerzy

Trenerzy idą na wojnę z piłkarskimi organizacjami

Z sezonu na sezon piłkarze topowych klubów europejskich zmuszeni są rozgrywać coraz większą liczbę meczów w sezonie. Oprócz sezonów regularnych, dochodzą jeszcze rozgrywki międzynarodowe, takie jak Lina Narodów. Na niezwykle napięty i przeładowany terminarz w trakcie czerwcowego zgrupowania narzekał m.in Kevin de Bruyne. Działania UEFA krytykowali również Juregen Klopp i Pep Guardiola. Nie spodobał im się przede wszystkim pomysł ze zmianą formatu Ligi Mistrzów, który wprowadziłby jeszcze większą liczbę spotkań. 

Słowa krytyki ze strony znanych trenerów nie spodobały się Aleksandrowi Ceferinowi, który postanowił odpowiedzieć na nie. Według Słowaka, narzekać na trudne warunki mogą pracownicy fabryk, a nie piłkarze i trenerzy. 

– Atakowanie zawsze UEFA i FIFA jest proste, ale sprawa naprawdę nie jest skomplikowana. Jeśli grasz mniej meczów, zarobisz mniej pieniędzy. Narzekać to powinni pracownicy fabryk, którzy zarabiają tysiąc euro miesięcznie – stwierdził Słoweniec w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

– Każdy chce więcej meczów pucharowych, ale nie chcą rezygnować z niczego innego. Kluby chciałyby 10 meczów w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dostaną osiem, to odpowiednia ilość – dodał.

– Topowe europejskie ligi powinni liczyć po 18 zespołów, ale ich prezydenci nie chcą się na to zgodzić. Powinni zrozumieć, że dwa krajowe puchary to już wystarczająco – zakończył.

Czytaj dalej: UEFA opublikowała wstępny kalendarz Ligi Mistrzów

Komentarze