Grzegorz Krychowiak bezradny, klub CR7 lepszy w derbach Rijadu [WIDEO]

Al-Nassr z Cristiano Ronaldo w składzie wygrał 3:2 z Al-Shabab, którego koszulkę na co dzień przywdziewa Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski spędził na boisku dziewięćdziesiąt minut, ale nie rozegrał najlepszych zawodów i nie pomógł swojej drużynie w zainkasowaniu choćby punktu. Ekipa 33-letniego pomocnika nie ma już szans na wicemistrzostwo kraju.

Cristiano Ronaldo
IMAGO / Victor Fraile Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
  • Al-Nassr pokonał Al-Shabab 3:2 i podtrzymał nadzieję na mistrzostwo Arabii Saudyjskiej
  • Zespół Cristiano Ronaldo odwrócił losy rywalizacji w meczu z ekipą Grzegorza Krychowiaka
  • Klub portugalskiej gwiazdy na dwie kolejki przed końcem sezonu wciąż ma szansę na tytuł

Nadzieja Al-Nassr na mistrzostwo podtrzymana, piękna bramka Cristiano Ronaldo

We wtorek wieczorem byliśmy świadkami derbów Rijadu – Al Nassr w spotkaniu 28. kolejki Saudi Professional League na własnym stadionie podejmował Al Shabab. Było to starcie drużyny Cristiano Ronaldo z zespołem Grzegorza Krychowiaka.

Zdecydowanie lepiej w pierwszych minutach rywalizacji wyglądali goście, którzy w 40. minucie prowadzili już 2:0 za sprawą dubletu Cristiana Guanki. Gospodarze obudzili się dopiero pod koniec pierwszej połowy, kiedy to kontaktowego gola zdobył Anderson Talisca.

Druga część meczu to całkiem inny obraz gry. Al-Nassr zaczął dominować i już w 51. minucie zdołał doprowadzić do wyrównania – autorem trafienia był Abdulrahman Ghareeb. Osiem minut później gospodarze po raz pierwszy w tym spotkaniu objęli prowadzenie.

Bohaterem okazał się nie kto inny jak Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelił pięknego gola i zapewnił cenne zwycięstwo swojej ekipie, która na dwie kolejki przed końcem kampanii ma trzy punkty straty do lidera tabeli. Pierwsze miejsce zajmuje Al-Ittihad.

Al Nassr – Al Shabab 3:2 (1:2)

0:1 Guanca (rzut karny) 24′

0:2 Guanca 40′

1:2 Talisca 44′

2:2 Ghareeb 52′

3:2 Ronaldo 60′