Mistrzostwa Europy U-17. Walijczycy rozbili Polaków [WIDEO]

Reprezentacja Polski U-17 w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy mierzyła się z Walią. Tym razem drużyna prowadzona przez Marcina Włodarskiego przegrała 0:3.

Reprezentacja Polski U17
IMAGO / Balint Szentgallay Na zdjęciu: Reprezentacja Polski U17
  • W ostatnim meczu grupy A mistrzostw Europy U-17 reprezentacja Polski podejmowała Walię
  • Po udanych dwóch pierwszych spotkaniach biało-czerwoni mieli apetyt na kolejne zwycięstwo
  • Tym razem rywale okazali się znacznie skuteczniejsi

Mistrzostwa Europy U-17. Walia 3:0 Polska

W 82. minucie z prawej strony boiska znalazł się Frederick Issaka, zawodnik Plymouth. 16-latek wrzucił piłkę w pole karne, gdzie pojedynek wygrał Gabriele Biancheri. Napastnik Walijczyków pewnym uderzeniem głową trafił do siatki.

Kilka minut później świetnym rajdem popisał się Iwan Morgan, który wykorzystał bierność polskich obrońców i po świetnym rajdzie pokonał Axela Holewińskiego.

W doliczonym czasie gry kolejną widowiskową akcję przeprowadził Iwan Morgan. Napastnik, występujący na co dzień w Swansea, zszedł z piłką do środka i doskonale uderzył po długim słupku, ponownie trafiając do siatki.

Reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce w grupie A mistrzostw Europy do lat 17. Biało-czerwoni zaprezentowali się ze znakomitej strony przede wszystkim w dwóch pierwszych meczach, pokonując Węgry 5:3 i Irlandię 5:1. W ten sposób Polacy z dorobkiem 6 punktów i bilansem 10:6 pewnie awansowali do ćwierćfinału turnieju, gdzie zmierzą się z drugą drużyną grupy B, czyli Hiszpanią, Serbią lub Słowenią.